Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Держава оплачує за оволодіння новою спеціальністю

З 4 квітня 2013 року набрав чинності Порядок видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 р. № 207.

Особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, можуть отримати ваучер, який дає право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньокваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця.
Дія Порядку не поширюється на:

* осіб, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;

* осіб, які проходили протягом останніх п'яти років перепідготовку за кошти Фонду державного соціального страхування України на випадок безробіття;

* зареєстрованих безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання за направленням територіального органу.

Навчання здійснюється професійно-технічними та вищими навчальними закладами, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на провадження діяльності з надання освітніх послуг, свідоцтво про атестацію або сертифікат про акредитацію за затвердженим цією постановою Переліком професій.

Особа самостійно визначає професію (спеціальність), напрям підвищення кваліфікації з затвердженого Переліку, а також форму та місце навчання.
Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу. Вартість ваучера на сьогодні складає 11470 грн.

У разі, коли вартість навчання у навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.

Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах видатків, передбачених на цю мету у бюджеті Фонду на відповідний рік.

Перелік професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці: бджоляр, водій навантажувача, водій тролейбуса, електро-газозварник, машиніст автогрейдера, налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів, налагоджувальник, устаткування у виробництві харчової продукції, плодоовочівник, робітник фермерського господарства, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, будівельний столяр, тракторист, тракторист-машиніст сільськогоспо-дарського (лісогосподарського) виробництва, автомобілі та автомобільне господарство, агрономія, агрохімія та грунтознавство, аквакультура, захист рослин, інженерія програмного забезпечення, комп'ютерні системи та мережі, міське будівництво та господарство, програмне забезпечення систем, промислове і цивільне будівництво, розведення та селекція рослин, технології виробництва і переробки продукції тваринництва, ветеринарна медицина, виробництво і переробка продукції рослинництва, виробництво і переробка продукції тваринництва, землевпорядкування, монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд, обслуговування програмних систем і комплексів, обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів, організація і технологія ведення фермерського господарства, рибництво та аквакультура, розроблення програмного забезпечення.

Перелік навчальних закладів, які надаватимуть освіту за ваучерами, постійно оновлюватиметься на офіційному сайті Міністерства освіти України. 

Галина БУРЧАЛО, начальник відділу контролю УСЗН Сокальської РДА

 

Exit mobile version