Про економіку

Гривня, протримайся до виборів

Якщо ви ще не встигли позбутися запасів гривні, найкраще зробити це прямо зараз. Нинішній декларований Нацбанком курс протримається ще максимум кілька тижнів, а потім долар може вирости і до 20 гривень, пише «Голос.UA». Ніяких доларів по 8 гривень, як за часів Сергія Арбузова, в Україні вже ніколи не буде.

Причина проста: в країні надлишок гривень, які невтомно друкує Нацбанк, і одночасно – гострий дефіцит валюти. Головне джерело доларів – надходження від експорту українськими підприємствами, і він пересихає. З початку року експорт металів – основного українського товару на світовому ринку – скоротився на 9%, але вже у вересні – на 25,5%. Падає експорт і інших товарів, і в найближчі місяці ситуація не покращиться.

Налякані війною, економічною і політичною нестабільністю, з України тікають інвестори, несучи сотні мільйонів і мільярди доларів. До того ж нинішнє керівництво НБУ разом з урядом допомагає гривні падати далі. Якщо Нацбанк при керівництві Сергія Арбузова і Ігора Соркіна намагався тримати під жорстким контролем інфляцію і валютний курс і не розгойдував ситуацію на банківському ринку, то той же Нацбанк за Степана Кубіва і Валерії Гонтарьової почав з позбавлення ліцензії десятків банків, друку десятків мільярдів гривень і подальшої інфляції та введення «гнучкого валютного курсу», що призвело до найглибшої девальвації. Зрозуміло, українці тут же кинулися забирати з банків гривні і перекладати їх в готівкові долари за будь-яким курсом.

Всі спроби Гонтарьової утримати курс валюти приречені. У Нацбанку занадто мало валюти, розпродаж яких могла б утримувати гривню більше декількох тижнів. Єдина надія – випросити додаткові гроші у МВФ, Світового банку, ЄБРР та інших міжнародних фінансових організацій. В турне по офісах спонсорів і вирушила минулого тижня глава НБУ.

Правда, надії на успіх мало. МВФ і так ледве погодив виділення Україні другого траншу, оскільки уряд країни не проводить обіцяні реформи. Крім того, Україні знадобляться додатково ще $ 19 млрд, і МВФ хотів би, щоб їх надав хтось ще, говорила нещодавно глава фонду Крістін Лагард. Судячи з настроїв у цих організаціях, нових мільярдів цього року чекати не варто. Нинішній владі потрібно протриматися хоча б до виборів, щоб забезпечити хороший результат провладним партіям. А далі – привіт, долар по 20.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.