Головна / Про економіку / Iноземним інвестиціям – зелене світло

Iноземним інвестиціям – зелене світло

За І півріччя 2013 року в економіку району за попередніми даними надійшло іноземних інвестицій на суму 2394,3 тис. дол. США, що складає 60 відсотків до відповідного періоду минулого року. Зменшення обсягів інвестування обумовлено тим, що після пуску першої черги ТзОВ "Клінгспор" і завезення усього необхідного устаткування у 2012 році, у 2013 році збільшення інвестування відбудеться тільки після введення в дію другої черги будівництва.

В районі триває робота по реалізації таких інвестиційних проектів:

ТзОВ "Клінгспор" (виробництво абразивних матеріалів). У IV кварталі 2013 року передбачається введення в дію другої черги будівництва, вартість якого – 21,3 млн. грн. Багато компаній з іноземними інвестиціями довірили Реал Банку свої фінанси. Реал Банк пропонує весь спектр фінансових послуг, які надають .

ДП "Датський текстиль" (реконструкція виробничих площ під швейне, в'язальне, фарбувально-формувальне виробництво, їдальня, побутові приміщення (4-а черга – формувально-фарбувальна дільниця, дільниця набивки візерунків, побутові приміщення і фасади) – 13 млн. грн.

ТзОВ "Біопроект- К" (вирощування енергетичної тополі). Нею засаджено 134 га у с. Карів та 16 га у с. Корчів. Триває робота по оформленню документів на виділення землі площею 600 га ще по трьох сільських радах.

ТзОВ "Еко оптіма" (вітрова енергетика). На території Острівської сільської ради – 1,4 га з участю представників польської компанії "Енерпарк" в квітні 2012 року встановлено тимчасову вежу для спостережень за силою та переважаючими напрямками вітру та відповідну апаратуру з подальшим переміщенням її для використання на території Жужелянської та Домашівської сільських рад. Розмір інвестицій склав близько 500 тис. грн.

ТзОВ "Салікс енерджі" (філія, енергетична лоза). На території Великомостівської міської ради на ділянці до 100 га у 2012 році проведено обробіток землі і висаджено близько 1,5 млн. штук саджанців. Зараз ведеться догляд за насадженнями.

МАПП "Угринів-Долгобичів". КП Львівської обласної ради "Центр просторового розвитку" виготовив Схему розташування міжнародного автомобільного пункту пропуску та об'єктів придорожнього сервісу на автодорозі-під'їзді до МАПП "Угринів-Долгобичів", відповідно до якої розроблено містобудівні обґрунтування розташування семи об'єктів містобудування: в с. Угринів запроектовано будівництво шести об'єктів, зокрема, комплексу прикордонного обслуговування, автозаправної станції, торгово-готельного комплексу, автозаправного комплексу, об'єктів торгівлі, закладів харчування, а в с. Нісмичі – мотельно-відпочинковий комплекс. Документація погоджена та затверджена відповідно до вимог законодавчих та нормативних документів: отримані позитивні висновки служб та Львівської філії "Держбудекеспертизи", проведено їх громадське обговорення, розгляд та затвердження Хоробрівською сільською радою. Також виставлено на торги земельну ділянку площею 9,57 га для розташування комплексу придорожнього сервісу в складі 11 об'єктів. Під час проведення "Євро-2012" цей пункт пропуску функціонував.

З метою поліпшення інвестиційного клімату в районі здійснено такі заходи: виготовляється Схема території Сокальського району; розробляються генеральні плани населених пунктів району. Станом на 1 червня ц. р. на погодженні генеральні плани міст Угнів та Белз, сіл Угринів, Ниновичі, Борятин, Рудка, Савчин та Гута. На стадії розроблення генеральні плани м. Великі Мости, сіл Сілець, Межиріччя, Заболоття, Двірці, Ванів, Глухів, Тартаків. Виконані топогеодезичні роботи для генеральних планів сіл Волиця, Перев'ятичі, Варяж. У 2013 році плануємо завершити виготовлення генеральних планів вищеназваних населених пунктів та проведення топогеодезичних робіт у смт. Жвирка, селах Волсвин та Корчів. Розроблено 12 детальних планів територій, зокрема і господарських дворів колишніх колективних господарств, що дає змогу визначити території для обслуговування діючих підприємств, організацій та юридичних осіб, а також визначити території для залучення інвестицій. Сформована і постійно оновлюється база інвестиційних пропозицій (виготовлена в повному обсязі документація для трьох земельних ділянок для будівництва об'єктів придорожнього сервісу та виробничих будівель в м. Белз, на територіях Хоробрівської та Острівської сільських рад. Зроблено опис трьох земельних ділянок для створення відпочинкових зон та чотирьох вільних приміщень для залучення інвестицій. Створено належні умови щодо видачі дозвільних документів.

Протягом 2010-2012 років державою реалізовано широке коло заходів, спрямованих на стимулювання інвестиційної діяльності в регіональному аспекті. Прийнято Закони України "Про інвестиційну діяльність", "Про режим іноземного інвестування", "Про концесії", "Про угоди про розподіл продукції", "Про державно-приватне партнерство", "Про індустріальні парки".

Крім цього, 1 січня 2013 року набрав чинності ЗУ "Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць", який передбачає підтримку інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях, а також застосування до суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, особливостей оподаткування податком на прибуток і оподаткування ввізним митом, згідно з Податковим і Митним кодексами України.

Прибуток, отриманий від реалізації інвестиційних проектів суб'єктами господарювання, оподатковується за ставкою: з 1 січня 2013 р. до 31 грудня 2017 р. – 0%; з 1 січня 2018 до 31 грудня 2022 р. – 8%; з 1 січня 2023 р. – 16%.

Чинні стимулюючі норми законодавства дозволяють в повній мірі використати наявний інвестиційний потенціал регіонів для забезпечення залучення в економіку додаткових фінансових ресурсів, створення нових робочих місць та збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів шляхом реалізації інвестиційних проектів.

Наталія ЛАГОДА,
начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості
Сокальської райдержадміністрації.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × 3 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!