Інвестиції, навчання, центри креативної економіки: що буде в основі Концепції трансформації вугільних регіонів
Цьогоріч мають затвердити Концепцію трансформації вугільних регіонів. Вона визначатиме ключові напрямки, які будуть підтверджені у документі Державної стратегії справедливої трансформації вугільних територій до 2030 року.
Про це йшлося сьогодні під час зустрічі заступника Міністра розвитку громад та територій України Івана Лукері з представниками органів місцевого самоврядування. Зустріч провели у Червоноградській міській раді.
Концепція визначатиме декілька ключових засад.
Питання інвестиційного розвитку вугільних регіонів
Воно передбачатиме законодавчі зміни, зокрема зміни до податкового кодексу та створення вільних економічних зон навколо конкретних територій.
Диверсифікація локальної економіки
Це робота спрямована на стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу. Серед інструментів – кредитна програма «5-7-9 %». Також – створення центрів креативної економіки.
«На засадах державно-приватного партнерства формується такий хаб для стартапів для підтримки малого та середнього бізнесу з мікровиробництвом, навчанням. До прикладу людину навчатимуть як підготувати проект на грант, кредитну заявку тощо»,- розповів Іван Лукеря.
Таку ініціативу планують реалізувати вже наступного року.
Профтехосвіта, перекваліфікація, навчання
Тут Міністерство наразі розглядає декілька міст-пілотів по оновленню бази профтехучилищ.
«Питання освіти буде розглядатись комплексно. Це також створення опорних закладів, нові освітні простори в школах, курси перекваліфікації, дуальна освіта», – додав Іван Лукеря.
Оновлення інфраструктури
Мова йде про благоустрій в школах, садочках, стадіонах.
Соціальна підтримка населення
«Державна програма буде прописувати, які закони нам необхідні, які конкретні податкові стимули необхідно закласти. Також це конкретні технічні завдання під які будуть розроблятися проекти. Третє завдання -це спільно з німецькими партнерами, Європейським Союзом зробити проєкти, щоб залучити приватні інвестиції в ці території»,- підсумував Іван Лукеря.