Про економіку

Зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії

Управління ПФУ в Сокальському районі повідомляє, що 29.08.2014 р. набула чинності постанова правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 р. №131, якою внесені зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі  Закон).

Як внесені зміни стосуються пенсіонерів:

1. Передбачено подання заяви про призначення пенсії засудженим до позбавлення волі, яка подається через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, до органу, що призначає пенсії за місцезнаходженням виправного закладу (стаття 122 Кримінальновиконавчого кодексу України).

2. Змінено форму довідки про заробітну плату для обчислення пенсії, у якій зазначено назву первинних документів, на підставі яких її видано, їx місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

3. За бажанням особи для додаткового виключення періоду догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до абзацу третього частини першої статті 40 Закону за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року подається довідка з місця роботи про період такої відпустки.

4. У paзi працевлаштування після призначення пенсії особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, про дату працевлаштування, вид зайнятості (укладення трудового договору, цивільноправового договору, реестрація як фізичної особипідприємця, провадження незалежної професійної діяльності) шляхом подання заяви та надання документів, що засвідчують відповідні відомості (у тому числі копію трудової книжки із записом про працевлаштування та/або копію цивільноправового договору).

У paзi звільнення особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії про дату звільнення шляхом подання заяви та документів, що засвідчуютъ відповідні відомості (копію трудової книжки із записом про звільнення та/або копію цивілъноправового договору).

5. Внесено зміни щодо механізму проведення перерахунків пенсії відповідно до статті 42 Закону, а саме: у paзi якщо на дату звернення особи за перерахунком пенсії в peєcтpi застрахованих ociб відсутні дані про страховий стаж за двадцять четвертий місяць після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, за бажанням особи перерахунок пенсії проводиться за наявні місяці страхового стажу або після надходження відповідних даних за цей місяць за умови, якщо дані надійшли не пізніше трьох місяців від дня звернення за перерахунком пенсії. У цьому paзi днем звернення за перерахунком пенсії є день приймання органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

Більш детальну інформацію можна отримати в "Єдиному вікні" управління ПФУ в Сокальському районі за адресою: •м. Сокаль, вул. Героїв УПА,11, або зателефонувавши на 73072, 73085.

Наталія МИГАЛЬ, начальник відділу з обслуговування та розгляду звернень громадян управління ПФУ в Сокальському районі.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.