Головна / Про економіку / Худоби меншає, птиці – більшає

Худоби меншає, птиці – більшає

Уже декілька років поспіль галузь тваринництва лихоманить. А як наслідок: поголів’я худоби скорочується як в агроформуваннях, так і на сільських обійстях. Основними причинами є висока собівартість виробництва м'яса ВРХ та низькі закупівельні ціни. Станом на 1 лютого поголів'я худоби в агроформуваннях району, порівняно з відповідним періодом минулого року, скоротилось і становить 3,8 тисячі голів.

 За січень 2014 року сільгосппідприємства району виробили 1605 центнерів м'яса та 4880 цнт. молока. Попри несприятливі умови розвитку для тваринництва, виробництво молока нині є рентабельним. Найвищий його рівень у ПАФ "Білий Стік" і ТзОВ ДП "Молочні ріки". Середній надій на корову за січень по району становив 337 кілограм, що є плюс 23 кг до 2013-го. Середньодобовий приріст ваги ВРХ склав 525 г, що на 53 г більше до відповідного періоду минулого року.

Станом на 1 січня в сільськогосподарських підприємствах зросла чисельність поголів'я свиней та птиці. Найбільшу питому вагу у виробництві свинини на Сокальщині мають ПАФ "Білий Стік", ТзОВ "Галичхутро", ПП "Флора-С". Вагому частку у виробництво м'яса птиці вніс ТзОВ "Агрітон", що функціонує в с. Варяж, яке займається вирощуванням бройлерів.

Не зникло на наших теренах й вівчарство: розведенням займається фермерське господарство "Синочки" у селі Стремінь, де утримують 50 овець. В агроформуваннях району налічується 96 коней, яких, в основному, утримують в ПАФ "Білий Стік", ПАФ "Войславичі", ПП "Агрофірма ім. Б. Хмельницького".

Незважаючи на несприятливі умови розвитку тваринництва, є господарства, які стабільно утримують поголів'я сільськогосподарських тварин, це зокрема, ПАФ "Білий Стік", ПП "Агрофірма ім. Б. Хмельницького", ПАФ "Войславичі", ТзОВ "Галичхутро", ПП "Козацький курінь", фермерське – "Жужіль". Цього тут досягли завдяки застосуванню ефективних технологій виробництва тваринницької продукції.

Віктор ФЕДЮК,
спеціаліст відділу рослинництва та тваринництва управління агропромислового розвитку.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!