Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Худоби меншає, птиці – більшає

Уже декілька років поспіль галузь тваринництва лихоманить. А як наслідок: поголів’я худоби скорочується як в агроформуваннях, так і на сільських обійстях. Основними причинами є висока собівартість виробництва м'яса ВРХ та низькі закупівельні ціни. Станом на 1 лютого поголів'я худоби в агроформуваннях району, порівняно з відповідним періодом минулого року, скоротилось і становить 3,8 тисячі голів.

 За січень 2014 року сільгосппідприємства району виробили 1605 центнерів м'яса та 4880 цнт. молока. Попри несприятливі умови розвитку для тваринництва, виробництво молока нині є рентабельним. Найвищий його рівень у ПАФ "Білий Стік" і ТзОВ ДП "Молочні ріки". Середній надій на корову за січень по району становив 337 кілограм, що є плюс 23 кг до 2013-го. Середньодобовий приріст ваги ВРХ склав 525 г, що на 53 г більше до відповідного періоду минулого року.

Станом на 1 січня в сільськогосподарських підприємствах зросла чисельність поголів'я свиней та птиці. Найбільшу питому вагу у виробництві свинини на Сокальщині мають ПАФ "Білий Стік", ТзОВ "Галичхутро", ПП "Флора-С". Вагому частку у виробництво м'яса птиці вніс ТзОВ "Агрітон", що функціонує в с. Варяж, яке займається вирощуванням бройлерів.

Не зникло на наших теренах й вівчарство: розведенням займається фермерське господарство "Синочки" у селі Стремінь, де утримують 50 овець. В агроформуваннях району налічується 96 коней, яких, в основному, утримують в ПАФ "Білий Стік", ПАФ "Войславичі", ПП "Агрофірма ім. Б. Хмельницького".

Незважаючи на несприятливі умови розвитку тваринництва, є господарства, які стабільно утримують поголів'я сільськогосподарських тварин, це зокрема, ПАФ "Білий Стік", ПП "Агрофірма ім. Б. Хмельницького", ПАФ "Войславичі", ТзОВ "Галичхутро", ПП "Козацький курінь", фермерське – "Жужіль". Цього тут досягли завдяки застосуванню ефективних технологій виробництва тваринницької продукції.

Віктор ФЕДЮК,
спеціаліст відділу рослинництва та тваринництва управління агропромислового розвитку.

Exit mobile version