Головна / Про економіку / Кредитна спілка “Вигода” вже п’ятий рік служить сокальській громаді

Кредитна спілка “Вигода” вже п’ятий рік служить сокальській громаді

Кредо кредитної спілки "Вигода" "Свій до свого по своє". Старий український клич, але до нього  додала б ще три слова, які характеризують стиль цієї фінансовопозичальної установи: "Відкритість, порядність, чесність" у стосунках з клієнтами  як позичальниками, так і вкладниками.

Свідченням цього є щорічні звіти: спостережної ради, ревізійної комісії, кредитного комітету, правління; заслуховування аудиторського висновку. Щороку членів кредитної спілки "Вигода" запрошують взяти участь у загальних зборах спілки, де вони мають змогу вислухати згадані звіти, запитувати доповідачів, висловлювати думки щодо розподілу нерозподіленого доходу за результатами роботи минулого року, розглядати бюджет кредитної спілки на наступний фінансовий рік. Переконалась, як кредитні інспектори, керівники кредитної спілки чесно працюють з клієнтами, дуже виважено оцінюють їх можливості і лише тоді дають чи не дають згоду на надання кредиту, але своє рішення пояснюють і обгрунтовують. Всю інформацію можна почути також на загальних зборах, які відбуваються у філіях кредитної спілки. Нещодавно такі відбулися у Сокальській філії. Чітко, конкретно, оперуючи цифрами і фактами, звітувала інспектор Сокальської філії кредитної спілки "Вигода" Жанна Журавінська:

– У цьому році відзначатимемо п`ятиріччя нашої діяльності на Сокальщині. За цей час зроблено чимало. Ми розвиваємося, рухаємося вперед. До філії належать представництва у Жовкві та Радехові, а в цьому році створили ще одне  у Кам`янціБузькій. У 2012му наша спілка поповнилася 53 членами. Це жителі Сокаля, Сокальського району та Червонограда. Нині членство налічує 510 осіб. Найбільше їх у Сокалі (221), Червонограді (39), Жвирці, Забужжі, Волиці та Поториці  по 16, Стенятині, Хороброві  по 12, решта 162 особи у шістдесяти населених пунктах  району. Протягом минулого року ми видали 162 кредити на суму 2327000 грн. Сума найбільшого з них 150 тис. грн. Величина середнього кредиту в 2012 р. становить 18000 грн. Кредитний портфель на завершення року становив 2027489 грн. Найбільше кредитів видалося в 2012 році на ведення фермерського господарства. Намагаємось брати участь у житті сокальської громади. Ми мали дві великі прощі: перша до Унівського монастиря, друга  до Зарваниці. І в обох поїздках сприяв і благословляв о. Ярослав Кащук, а супроводжував нас у прощах отець Андрій Дутчак.

Сокальська філія кредитної спілки "Вигода"  активний учасник Міжнародного фестивалю кредитних спілок, в якому брали участь сокальчани  художниця Алла Качур, бард Володимир Наумчук, підприємці Антоніна Степанчук та Богдан Ямовий, які представляли свої вироби. Ми тісно співпрацюємо з часописом "Голос знад Бугу", на його сторінках публікується не лише наша реклама, а й різні інформаційні матеріали, які пропагують кредитну спілку. Вдячна всім членам та симпатикам "Вигоди" за розуміння, підтримку і роботу.

Далі до слова запросили Василя Щекуна, заступника голови спостережної ради. Він зупинився на окремих аспектах діяльності всіх філій кредитної спілки "Вигода" у минулому, ювілейному, році, наголосив на тому, що Сокальська філія брала участь у міжнародному фестивалі. Особливість 2012 року: поновили стратегічний план розвитку спілки. Фінансовий звіт роботи філій кредитної спілки "Вигода" за минулий рік зробила голова правління Марія Сюма.

– За двадцять років наша кредитна спілка і надалі залишається однією з найбільших фінансових установ як в Україні, так і на території Львівщини. Ми були першою кредитною спілкою, яка відродила кредитний рух. До нас постійно звертаються представники інших кредитних спілок за порадою і допомогою, і ми радо ділимося досвідом. 2012й не був легким роком для нас усіх, бо був заангажований політично. Але рік закінчили добре. Активи збільшилися на чотири мільйони гривень. І нині вони становлять 47 мільйонів гривень. Це великий внесок кожного з вас. В минулому році членами нашої кредитної спілки стало 1470 осіб. Це багато, бо нині маємо 31 тисячу членів. Кредитний портфель спілки також зріс на 5 мільйонів гривень. Сокальська філія займає вагоме місце у нашій кредитній спілці, її кредитний портфель разом із представництвами займає десяту частину. Загалом у кредитній спілці "Вигода" найбільше видано кредитів споживчих. Лише Сокальське відділення має найбільше кредитів підприємницьких та фермерських. Майже п`ятдесят відсотків у структурі кредитного портфеля є саме цих кредитів. Це добре.
Надаємо доброчинну допомогу членам кредитної спілки, коли в цьому є нагальна необхідність. Вдячна усім за те, що ви є членами кредитної спілки; за те, що довіряєте; за те, що вибрали нашу фінансову установу; за те, що ми є разом з вами.
Далі члени, симпатики кредитної спілки задавали доповідачам запитання. А коли  збори закінчились, кілька фермерів знову вирішили взяти кредит саме у "Вигоді". Це означає,  що вигідно, що тут працюють професіонали, що тут культура, порядність і чесність  стиль, тому й спрацьовує кредо "свій до свого по своє".

Оксана ПРОЦЬ.

На знімках: під час загальних зборів КС “Вигода”.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

nineteen − 15 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!