Про економіку

Львів допоміг налагодити 14 муніципальних партнерств між громадами України і Німеччини

27-28 лютого 2023 року на Форумі стратегічного муніципального партнерства, який відбувся у Бьоблінгені/ Зіндельфінгені, 14 українських громад зустрілися з потенційними німецькими громадами-побратимами. В результаті, мери і представники громад домовилися про конкретні кроки на шляху до налагодження довготривалого партнерства і надання тактичної підтримки українським громадам, а дві громади підписали угоду про партнерство.

Зокрема, тісно співпрацюватимуть Кам’янець-Подільський і Есслінген-на-Некарі, Умань і міста Дортмунд та Тюбінг, Вознесенськ і Дітцінген, Світловодськ і Шорндорф, Шабо і Бад-Мергентхайм, Новомосковськ і Брандернбург, Велика Димерка і Бетінгем-Біссінген, Звягель і Людвігсгафен-на-Рейні, Білгород-Дністровськ і громади Ульм і Нео-Ульм, Валки і Фельбах, Лозова і Вайблінген, Зимна Вода і Равенбург, Гора і Ворштеттен, Хмельницький з Дрезденом, Штутгартом із французьким Страсбургом.

“Нові партнерства, які започаткувались сьогодні на форумі — це сильніші європейські і українські громади завтра. Процес обміну досвідом, культурою, підтримка українських громад в час війни — це дієва інтеграція України у європейську спільноту, бо справжнє братерство між людьми — мерами, жителями, представниками культурної, освітньої і громадської спільнот. Ми прагнемо, щоб все більше українських і європейських громад співпрацювали, і для цього ми докладемо усіх можливих зусиль”, — Світлана Блінова, координаторка проєкту Cities 4 Cities | United 4 Ukraine, керівниця програми міжнародної діяльності Інституту міста (Львів).

Серед першочергових домовленостей — надання комунальної техніки для створення окопів і захисту міст, медичного обладнання і медикаментів, допомога зі сканування підземних комунікацій міст, реконструкції індустріальних парків і комунальних споруд, підтримка пунктів незламності, розвиток співпраці у сфери дошкільних навчальних закладів, проведення обмінів між працівниками міських рад, а також молодіжні і культурні обміни. Зокрема, мер Ворштеттена передав пожежену машину голові Гірської громади, а мер Хофштеттена — гуманітарний вантаж Тростянецькій громаді.

“Український народ і військові мужньо та невтомно захищають свою країну. Водночас також захищають європейські цінності. Ми повинні підтримувати їх у цьому, проявляючи солідарність у думках і діях. Цю солідарність ми висловили на Форумі стратегічного муніципального партнерства. У цьому контексті я радий, що ми змогли закріпити співпрацю між Cities 4 Cities та United 4 Ukraine. Таким чином, зможемо діяти ще ефективніше об’єднаними силами. Ми стоїмо пліч-о-пліч з нашими українськими друзями. І це партнерство має бути довготривалим!“, — Др. Бернд Фьорінген, мер Зіндельфінгена.

В рамках форуму представники Хмельницького, Штутгарта, Дрездена і Страсбурга обговорили можливість чотирьохстороннього партнерства. Така модель співпраці між містами стане першою на теренах Європи.

Також, експерти з містопланування нідерландських громад Утрехт, Еде, Гаага і Роттердам провели робочу зустріч з представниками Херсонської, Бериславської, Високопільської і Очаківської громад щодо розробки плану їхньої відбудови.

Наступний форум муніципального партнерства Україна — ЄС запланований цього року у Стокгольмі і буде спрямований на розвиток партнерств українських і шведських громад.

Про організаторів

Організатор форуму — Cities 4 Cities | United 4 Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Сities 4 Cities було засновано містом Зіндельфінген (Німеччина) під патронатом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. United 4 Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida). Стратегічними партнерами ініціативи є Асоціація міст України і Всеукраїнська асоціація ОТГ.

Форум відбувся за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Голос Сокальщини на GoogleNews