Про економіку

Львів підтримуватиме місцевих підприємців, які виготовлятиме протези та деталі до них

У Львівській громаді запровадили новий, уже тринадцятий, вид ваучера – «Львівський протез». Фінансову підтримку від міста у розмірі до 300 тис. грн зможуть отримати виключно місцеві підприємці, які мають можливості проектувати чи виготовляти протези або окремі деталі на замовлення протезних майстерень.

Відповідне рішення сьогодні, 8 лютого, підтримали на пленарному засіданні сесії міськради, внісши зміни до Положення про ваучерну підтримку бізнесу в період воєнного стану.

Зокрема, ваучер можуть отримати юридичні особи та фізичні особи-підприємці на такі цілі:

– проєктування виробів та виготовлення прототипів, у тому числі 3D- проєктування та друк;

– виготовлення протезів чи окремих деталей протезу;

– витрати на придбання обладнання, розробку тестових зразків для проведення експериментів та досліджень для виготовлення та обробки протезних засобів.

– витрати на проведення сертифікації відповідності та інших дозвільних документів.

У департаменті економічного розвитку ЛМР пояснюють, що ваучер «Львівський протез» дасть можливість забезпечити повний цикл виробництва та подальшу сертифікацію засобів протезування. Що, відповідно, здешевить вартість протезу. Також, очікується, що ваучерна підтримка стимулюватиме місцевих виробників перепрофільовувати власне виробництво.

«Ми очікуємо, що за такою підтримкою звернуться розробники, які зможуть виготовляти деталі, а в майбутньому, можливо, запустити і весь цикл виробництва. Сподіваємо, що ваучер стимулюватиме розвиток такого виробництва у громаді», – зазначила керівниця департаменту економічного розвитку ЛМР Інна Свистун.

Згідно з процедурою, заявку про надання ваучерної підтримки має схвалити кваліфікаційна комісія. А компенсацію від міста виробник отримає після факту безоплатної передачі готового продукту протезним майстерням, на підставі відповідних актів.

Нагадаємо, у 2023 році Львівська міська рада на підтримку бізнесу надала 492 ваучери на суму 46,4 млн грн з міського бюджету. Більше про ваучерну допомогу малому та середньому бізнесу, яку надає місто під час воєнного стану, можна дізнатися за посиланням.

До слова, серед вже 13-ти ваучерів для підтримки підприємців громади, є ваучер для ветеранів/ветеранок, їхніх дружин/чоловіків на започаткування чи розвиток власного бізнесу. Раніше ми розповідали про бізнеси ветеранів та їх дружин, які підтримало місто: салон краси дружини ветерана Людмили Беднарської, реабілітаційний кабінет ветерана Олега Зайця, «Сад мрії» ветерана Андрія Дробіта, волонтерський автосервіс ветерана Станіслава Лісового, екоферму ветерана Романа Качалаби, творчу майстерню «Дивна птаха» дружини ветерана Марини Тітаренко та фотостудію “Спалах” ветерана Романа Парамущака.

Голос Сокальщини на GoogleNews