Цьогоріч Львівська область скерувала десять заявок на створення нових навчально-практичних центрів у закладах професійної освіти. У державному бюджеті 2022 року на створення таких центрів закладено 250 млн гривень, що на 100 млн більше, ніж торік.
Зараз МОН завершило прийом заявок від областей, і впродовж лютого-березня конкурсна комісія обере заклади, у яких будуть створені НПЦ.
“Розглядаючи заявки, ми найприскіпливіше ставимось до економічного обґрунтування створення навчально-практичного центру, тобто затребуваності професії на ринку праці. Нам важливо, щоб обрані сьогодні професії були потрібні бізнесу та регіону в майбутньому. Саме тому велике значення має не тільки мотивація профтехів, але й підтримка місцевої влади”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Олександр Костюченко.
Львівська область цього року подала 10 заявок від 10 закладів, серед яких половина – у місті Львові.
«Навчально-практичні центри у наших закладах мають охопити різні спрямування. Серед них будівельна галузь, громадське харчування, сільське господарство, енергетика, побутове обслуговування, зварювальні технології та транспорт. В Програмі розвитку освіти Львівщини з обласного бюджету на співфінансування цього конкурсу передбачили понад сім мільйонів гривень, що є на 2,5 млн більше, ніж минулоріч. Більшість закладів також передбачили додатково співфінансування зі спецфонду та інших джерел», – розповів начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус.
Торік, з одинадцяти поданих Львівщиною заявок схвалили п’ять. Відтак, в закладах професійно-технічної освіти відкрили 5 НПЦ. На цю мету залучили 16 млн грн, 12 млн – із державного бюджету.
Варто зазначити, що вже другий рік поспіль Львівщина – серед тих областей, що подають найбільше заявок та залучають найбільше коштів з державної субвенції. Існують певні критерії у відборі на участь в конкурсі. Головна серед них це наявність в закладі не менше 400 здобувачів освіти.
Уже понад п’ять років поспіль Уряд інвестує у створення навчально-практичних центрів: осередків навчання з новим обладнанням та технікою, де учням проводять практичні заняття, а дорослим – підвищення кваліфікації.