Про економіку

На Львіщині триває щорічне звітування щодо дотримання умов дозволу на викиди

Підприємства, які отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами мають подати звіт за 2023 рік до 31 березня цього року.

Отже, з 1 січня вже застосовується Порядок подання та розміщення щорічного звіту суб’єкта господарювання про дотримання умов дозволу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.01.2023 № 58.

Відтак підприємства мають подати звіт до органу, що видав дозвіл. Саме цей орган розмістить отриману інформацію на Єдиній екологічній платформі ЕкоСистема.

Звіт подають до дозвільного органу, що видав суб’єкту господарювання дозвіл на викиди. Його розміщують в електронній або паперовій формі, згідно з додатком.

У разі подання звіту в електронній формі у форматі PDF – паперова форма звіту не створюється. Якщо звіт у паперовій формі, до нього додається його електронна копія у форматі PDF.

Звіт в паперовій формі подається у разі:

  • відсутності в електронній формі дозволу на викиди, на підставі якого створюється звіт програмними засобами платформи «ЕкоСистема»;
  • неможливе використання платформи «ЕкоСистема» через технічні причини.

«Звітування є важливим інструментом для надання інформації органам державної влади, громадським об’єднанням та громадянам, представникам зацікавлених організацій та установ. Звіт в електронній формі та звіт у паперовій формі є документами оригіналу, що мають однакову юридичну силу», – зазначила т. в. о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Оксана Війтик.

З формою звіту можна ознайомитися за посиланням

Голос Сокальщини на GoogleNews