Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

На Львівщині напрацьовують план заходів з реалізації обласної програми психічного здоров’я у громадах

Львівщина – перша в Україні область, де запровадили таку програму на регіональному рівні.

6 листопада у Львівській ОВА відбулася організаційна нарада щодо реалізації у громадах Львівщини Комплексної програми охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення у Львівській області (Програми).

У нараді взяли участь заступник начальника Львівської ОВА з гуманітарних питань Іван Собко, радниця начальника ЛОВА, керівниця Координаційного центру підтримки цивільного населення при ЛОВА, керівниця робочої групи з реалізації Програми Галина Бордун, керівники департаментів охорони здоров’я, соціального захисту, освіти і науки ЛОВА, а також члени робочої групи.

Як зазначив Іван Собко, для реалізації Програми в громадах перш за все важливо:

Зокрема, у перших тижнях грудня відбудуться зустрічі з керівниками усіх громад області для проговорення перших кроків з реалізації Програми на місцях.

«Підтримуючи всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», за допомоги партнерів з громадських та професійних спільнот, Львівська обласна військова адміністрація робить поетапно все, щоб програма охорони психічного здоров’я на Львівщині була втілена в життя. Починаємо з того, щоб програма реалізовувалася не тільки у великих містах, а й в менших громадах, аби психологічна допомога була доступною і зрозумілою для населення.

Важливим фактором підвищення доступності соціальних послуг у сфері турботи про психічне здоров’я є інформування населення про зміст та надавачів таких послуг. Це одне з питань, яке обговоримо з керівниками громад у грудні», – наголосив Іван Собко.

«Наша ключова мета – це допомогти людям отримати знання, скоординуватися, мати інформацію про перескерування і створені центри психосоціальної підтримки на карті Львівщини.

Наша основна ціль в межах програми щодо освіти: щоби батьки, вчителі, діти отримали певні знання про першу психологічну допомогу, та інформацію про те, куди звертатися, як можна допомогти собі, що треба знати про стрес, і про ті виклики, які ми сьогодні маємо.

У межах блоку освіти нашою ціллю є також проведення спеціалізованих навчань уже практикуючих психологів. Нам вдалося вже провчити 400 людей спільно з Українським католицьким університетом  і центром психічного здоров’я «Коло сім’ї». Уже у грудні плануємо окреме навчання для вчителів, щоб вони отримали вузькоспеціалізовані знання по першій психологічній допомозі», – розповіла Галина Бордун.

Вона також зазначила, що ключовою стратегією в межах Програми у блоці «Соціальний захист» є розширення в громадах мережі людей старшого віку і людей з інвалідністю, які розуміли б, куди вони можуть звертатися за допомогою, де знаходяться центри допомоги для них, а також створення в громадах центрів дозвілля для цієї категорії людей і проведення спеціалізованих навчань в громадах для людей старшого віку по догляду, щоб люди могли доглядати свою ж категорію людей для соціального супроводу.

Додамо, що на  Львівщині з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького розпочали  створювати систему психосоціальних послуг (карта).

Ви можете зателефонувати за номером Гарячої лінії Львівської області 112  чи самостійно знайти центр допомоги у вашій громаді (психологічна, юридична чи інша допомога). Детальніше – тут.

Нагадаємо, Комплексну програму охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення у Львівській області на 2023 – 2026 роки презентували у вересні цього року. Львівщина – перша в Україні область, де напрацювали таку програму на регіональному рівні.

Exit mobile version