Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

На Львівщині зросла динаміка валової сільськогосподарської продукції

Впродовж останніх чотирьох років збільшилась динаміка валової сільськосподарської продукції. Попередній індекс за 2019 рік склав 100,7 % до минулого року. Зростання досягнуто за рахунок збільшення обсягів виробництва продукції рослинництва на 2,3%.

Про це повідомили у Львівській ОДА.

Про це йшлося сьогодні під час наради під головуванням очільника області Максима Козицького щодо розвитку агропромислової сфери Львівщини.

Про тенденції розвитку галузі розповіла присутнім директор департаменту агропромислового комплексу Львівської ОДА Юлія Шопська.

“За темпами виробництва валової сільськогосподарської продукції Львівщина посідає 10 місце, за обсягами виробництва 14 місце серед регіонів Україні. В порівнянні до 2018 року збільшено виробництво зернових на 13,8%, овочів на 38,9% та сої на 2,9%. В області активно розвивається садівництво та ягідництво. Так, за 2017-2019 роки закладено 400 га нових багаторічних насаджень та площу насаджень в суб’єктів господарювання збільшено на 44%”, – наголосила Юлія Шопська.

Також Юлія Шопська зазначила, у Львівській області здійснюють діяльність 44 сільськогосподарських кооперативів, в тому числі 7 новостворених у 2019 році.

“Ми співпрацюємо з Урядом Канади та розвиваємо проект «Розвиток молочного бізнесу в Україні». В межах проекту відкрито лабораторію молока, 68 сімейних молочних ферм, кооперативне об’єднання «Рівноправність». Також заплановано будівництво кооперативного заводу з переробки молока потужністю 25 тонн/добу”, – додала директор департаменту.

Окремо вона акцентувала увагу на проведенні аудиту земель з метою ефективного та законного використання земельних ресурсів.

“У 2019 на земельних торгах продано право оренди на 195 ділянок площею 2,7 тис гектара, вартістю 9,8 млн грн, що в 4 рази більше стартової ціни лотів. Аудит також показав, скільки земельних ділянок є неуспадкованими та невитребуваними. Щодо невитребуваних земельних ділянок варто наголосити, всі, хто мали сертифікати на землю обов’язково повинні зробити право власності. Ми розуміємо, що ця процедура вартісна, але мешканці повинні це розуміти, адже ми живемо у правовій державі і відповідно потрібно дотримуватись законів”, – зазначила Юлія Шопська.

Окрім того, Юлія Шопська розповіла про програми підтримки аграріїв, зокрема проект Світового Банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», а також «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «Горбогори» та обласну Комплексну програму.

“У 2019 році на виконання заходів Комплексної програми з обласного бюджету виділено 18 млн грн., що є найбільшим обсягом фінансування обласних програм в Україні. В рамках реалізації Комплексної програми здешевлено 68,4 млн грн кредитних коштів, залучених на проведення комплексу польових робіт та придбання сільськогосподарської техніки. Розпочато реалізацію 34 бізнес-проектів з розвитку чи започаткування малого аграрного бізнесу, на площі 1,6 тис га проведено заходи із збереження та відворення родючості ґрунтів. На 2020 рік виділено з обласного бюджету 18 млн грн”, – наголосила Юлія Шопська.

У межах зустрічі також представник Головного управління Держпродспоживслужбиу Львівській області проінформував про здійснені заходи щодо запобігання поширенню на території Львівської області грипу птиці та недопущення поширення АЧС.

Exit mobile version