Про економіку

На Міжнародному економічному форумі у Львові підготували маніфест до влади

Учасники Міжнародного економічного форуму, що стартував у Львові, підготували попередній маніфест до влади щодо нової державної регіональної політики та міжрегіональної солідарності.

Про це повідомив кореспондент .

У проекті маніфесту учасники Форуму закликають Президента, Прем’єр-міністра і ВРУ звернути першочергову увагу на необхідність негайного впровадження в Україні державної регіональної політики, базованої на солідарності регіонів.

«Ми звертаємось до голів обласних державних адміністрацій, голів обласних рад, міських, селищних рад, усіх небайдужих – будьмо активними провідниками ідей української солідарності, спільної відповідальності за майбутнє України, за розвиток своїх регіонів, за творення умов для комфортного та безпечного проживання наших людей у містах та селах», – йдеться у документі.

Підписавши цей маніфест, учасники Форуму візьмуть на себе зобов’язання стати провідниками ідей солідарності та відповідальності за своє майбутнє, працювати кожен у своєму місті та території на творення єдиного українського простору тощо.

Як зазначено в тексті маніфесту: «Використання безвідповідальними політиками об’єктивних міжрегіональних відмінностей у власній політичній діяльності призвело до проявів політичного відчуження між регіонами, яке у свою чергу, за російської підтримки, призвело до кровопролитної війни на Донбасі.

До традиційних українських проблем регіонального розвитку – асиметрії розвитку регіонів, замкненості регіональних політичних, інформаційних, частково економічних просторів і їх слабкої включеності в загальноукраїнський простір, додалось жорстке військове протистояння та сотні тисяч переселенців.

Основним інструментом регіонального розвитку в Україні залишаються субвенції. Розмір цих субвенцій в останні роки становив 1,15 – 1,5 млрд грн щорічно. Фактично  кошти поміж регіонами розподілялися без будь-яких правил, що породжувало нові приводи для протистояння між регіонами

Виходячи із загроз, що посилюються зовнішньою агресією та внутрішніми проявами сепаратизму, питання української солідарності, єдності, міжрегіональної взаємодії має стати номером один.

Нова державна регіональна політика має бути модернізована. Її метою має стати високий рівень життя кожного українця. Найбільш нагально проблемою єдності має бути відновлення української юрисдикції на всю державну територію, включаючи АР Крим та тих частини східної України, де проголошено ДНР і ЛНР, а також відновлення життєвої інфраструктури на Донбасі.

Потрібно перейти до політики комплексного розвитку територій. Необхідно провести реальну реформу децентралізації влади – зі зміною адміністративно-територіального устрою, посилення фіскальної  децентралізації, підвищення автономії регіональних органів самоврядування тощо. При цьому не можна втратити вплив держави на весь український простір, який має бути цілісним».

Маніфест мають доопрацювати після обговорення і оголосити завтра під час другого дня Міжнародного економічного форуму.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.