Нещодавно Агенція регіонального розвитку спільно з Сокальським районним центром зайнятості провели "круглий стіл" на тему: "Успішна жінка жінка та бізнес". В зустрічі взяли участь 28 учасниць (жінкипідприємці, успішні ділові жінки, молоді жінки, робота яких скерована на покращення життя громади, успішні люди, які уже себе реалізували). Захід проводили з метою підвищення ролі жінок у суспільстві, шляхом об’єднання їх для взаємопідтримки.
Заступник начальника Сокальського районного центру зайнятості Світлана Коробко та директор Агенції регіонального розвитку, депутат обласної ради Ганна Костюк привітали учасників з Днем підприємця, який святкували нещодавно.
Начальник Державної податкової інспекції в Сокальському районі Андрій Турколяк відзначив, що сьогодні підприємець постать визначального масштабу не тільки в економічному, а й у соціальному, моральноетичному аспектах. Нині бізнесмени відповідальні за добробут сім’ї. Станом на 1 вересня на Сокальщині зареєстровано 2657 фізичних осібпідприємців і 998 юридичних осіб. Андрій Турколяк запросив їх до конструктивної співпраці і подякував усім, хто сумлінно і в повному обсязі сплачує податки в бюджет.
Далі жінки переглянули документальний фільм "Про що не говорять чоловіки". Цим фільмом режисери намагалися донести важливість знання того, що жінки нарівні з чоловіками мають впливати на життя суспільства, показати особливе значення жінки на керівних посадах у різних сферах діяльності. Жінкиучасниці поділилися з присутніми цікавими історіями, як вдалось їм стати успішними, коли і чому вирішили займатися власною справою, чи легко їм це вдається?
В Україні за останні роки значно зросла і продовжує зростати така тенденція, як жіноче підприємництво. Що ж спонукає жінок іти у бізнес? Одним із визначальних факторів того, що жінки починають займатися підприємництвом, є материнство, бо, як вважають жінкипідприємці, вони відчувають потребу захистити, забезпечити власну сім’ю, що не завжди притаманно чоловікам. Така робота дає задоволення, незважаючи на те, що жінкипідприємці виконують подвійну роботу оплачувану та неоплачувану (в сім’ї), вони поєднують зайнятість із сімейними обов’язками. Жінки починають займатися тим різновидом підприємництва, що найбільше відповідає їхній освіті, знанням і вмінням у певній сфері або обирають таку діяльність, яка вважається найприйнятнішою для жінки у суспільстві. Вони активно залучені у різні сфери підприємницької діяльності. Чимало відомих представниць бізнесу успішно працюють в ньому, створюють нові робочі місця. Жінки в сучасному українському суспільстві прагнуть не лише виконувати сімейні обов’язки, а й виявляти себе в інших сферах, їх у цьому потрібно підтримувати.
Проте середня заробітна плата жінок в Україні менша, ніж у чоловіків, навіть у тих галузях, де переважає жіноча праця. Тому відкриття власної справи може стати єдиною можливістю для деяких жінок дістати доступ до праці і мати прибуток. Вони відчувають користь від результатів своєї діяльності можливість надати робоче місце іншим людям, відповідальність за них.
У роботі "круглого стола" взяла участь директор Західноукраїнського центру "Жіночі перспективи" Любов Максимець. Ця громадська організація сприяє забезпеченню гендерної рівності в усіх сферах суспільного життя, захищає їх права, привертає увагу громадськості до проблем жінок та об’єднує зусилля для їх розв’язання. Пані Любов пояснила, що їх центр працює для жінок, які опинилися в кризових ситуаціях (насильство в сім’ї, торгівля людьми, безробіття та ін.), активних жінок громади (підприємці, політики, громадські діячі), громадських організацій регіону. За роки роботи працівники центру реалізували чимало проектів, провели не одне дослідження. Якщо людина потрапила у важку ситуацію, може звернутися в Західноукраїнський центр "Жіночі перспективи", який діє у Львові, і тут отримає соціальнопсихологічну та юридичну консультації, взаємопідтримку, тут також можна отримати безпечне місце тимчасового перебування. Усі послуги центру безоплатні, анонімні та конфіденційні. Любов Максимович надала цікаву інформацію про успішні історії жіночого лідерства, тим самим надихнула жінок на об’єднання та взаємопідтримку.
Далі Ганна Костюк запропонувала створити Клуб ділових жінок Сокальщини. Учасниці підтримали і визначили основні завдання роботи Клубу, а це пропаганда гармонійного способу життя жінок через впровадження програм: додаткової освіти і культурного розвитку; збереження сім’ї і виховання дітей; соціального та юридичного захисту; економічної підтримки; створення нових можливостей професійного та особистого розвитку членкинь. Разом із приємним відпочинком, жінки матимуть підтримку серед однодумців. Про юридичні аспекти, залучення нових членкинь до Клубу, буде обговорено на першому робочому засіданні.
Вкінці зустрічі усім учасникам Ганна Костюк вручила подяки та запросила до співпраці.
Ольга РОМАНЮК.
Фото автора.