Будівництво заводу тривало 2,5 роки за фінансової підтримки канадської кооперативної організації SOCODEVI
Сьогодні, 18 липня, відбулось урочисте відкриття першого в Україні кооперативного молокопереробного заводу. Спорудили його у Золочівському районі в межах проєкту «Розвиток молочного бізнесу в Україні», який фінансує уряд Канади.
Потужність заводу становитиме 25 тонн молока за зміну.
«Дякую нашим канадським партнерам не лише за реалізацію цього проєкту, але й постійну підтримку та гучний голос України на міжнародній арені. Наша діаспора в Канаді не забуває свого коріння та намагається допомогти нам у цей нелегкий час. Саме завдяки підтримці не лише на словах, але й на ділі, нам вдастся перемогти ворога. Цей проєкт допоміг створити нові робочі місця в громаді, що дасть віру у завтрашній день не лише місцевим жителям, але й тим, хто через війну знайшли тут свій прихисток. Дякую усім, хто долучився до реалізації цього вкрай важливого проєкту! Дякуємо молочним господарствам, які продовжують роботу, об’єднуються в кооперативи та розвивають молочну галузь нашої держави. Нехай цей проєкт стає прикладом і мотивацією для створення нових господарств і єднання довкола кооперативів. Процвітання підприємству!», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Загальна сума інвестицій у завод становить 95 млн гривень, з яких 90 млн – це кошти канадської кооперативної організації SOCODEVI, ще 5 млн – фінансова підтримка від українських кооперативів.
«Наша організація займається розвитком кооперативного руху і ми вибрали інвестувати саме в Україну. Коли почалася повномасштабна війна, звісно було дуже багато ризиків і сумнівів з боку канадців. Деякі приватні інвестори відмовилися фінансувати проєкт, окрім цього також зросли ціни на всі будівельні матеріали, ми ризикували. Але на допомогу прийшов канадський Уряд, від якого ми отримали додатковий ресурс, аби завершити будівництво», – зазначив директор міжнародних програм SOCODEVI Франсуа Діон.
«Хочемо показати, що цей кооперативний завод дає можливість отримувати додаткову вартість до тієї продукції, яка вже виробляється кооперативами. Також – встановити прямий зв’язок між споживачем і виробником. Цей завод отримуватиме молоко лише від виробників, які працюють на території Львівщини. Всі, хто купуватиме нашу продукцію, зможе подивитися, в яких умовах виготовляють молоко. Ми робимо акцент на якості продукції. Робота виробників буде винагороджена тим, що вони працюють на себе, адже всі вони є співвласниками заводу. Українці викликають захоплення в канадців і всі мене запитували, як же вам вдається будувати завод у час війни. Це був дуже великий виклик і для керівників, і для робітників, коли було холодно і були проблеми з електропостачанням. Але як бачимо, навіть попри все, нам вдалось завершити проєкт», – наголосив фахівець SOCODEVI Каміл Коте.
Власником новозбудованого заводу на Золочівщині є кооперативне об’єднання «Рівноправність», до якого входять 4 кооперативи, членами яких є понад 100 молочних господарств Львівщини, які утримують від 5 до 50 корів.
«Ви завершили цей проєкт у надзвичайно складних умовах, спричинених брутальною агресією росії, включаючи зрив енергопостачання через ракетні удари. Ми це бачили на свої очі. Але ви не здалися. Я у захваті від вашої стійкості і наполегливості. Канада підтримує цей проєкт, тому що ми віримо, що малі та середні фермерські господарства відіграють визначальну роль у посиленні продовольчої безпеки і процвітанні сільських громад і районів. Я переконана, що цей завод є прикладом як треба підтримувати українців і Україну», – розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза.
На заводі виготовлятимуть широкий асортимент молочних продуктів. Йдеться про молоко, кисломолочну продукцію, м’які сири, масло та йогурти. Після налагодження виробництва товари продаватимуть у супермаркетах.
Підприємство забезпечить робочими місцями 25 працівників, однак згодом планують працевлаштувати стільки ж фахівців.
За інформацією департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА, в області 94 сільськогосподарських підприємства займаються молочним скотарством. З них близько 30 господарств з поголів’ям від 100 до 500 корів забезпечують 70 % виробництва молока у с/г підприємствах.