Головна / Про економіку / Оподаткування пенсій з 1 січня

Оподаткування пенсій з 1 січня

На виконання положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (№ 71VІІІ від 28.12.2014) з 1.01.2015 податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовий збір справляються з суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення.

Базою оподаткування у 2015 році є суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання у частині, що перевищує 3654,00 грн. на місяць (тобто 1218,00 грн.*3).

Одноразові виплати, такі як допомога на поховання, грошова допомога відповідно до п.71 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» – не підлягають оподаткуванню.

З 1.01.2015 змінено ставку податку на доходи фізичних осіб: 15 відсотків, якщо база оподаткування місячного оподаткованого доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, та 20 відсотків, якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.

Таким чином, ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування, що не досягає десяти мінімальних заробітних плат на 1 січня звітного року (у 2015 році 1218,00*10=12180,00); для суми, що перевищує 10 мінімальних зарплат, застосовується ставка 20 відсотків. 

Ставка військового збору становить 1,5 відсотка бази оподаткування.

Для пенсій, які разом з індексацією перевищують 3654,00 грн. у 2015 році, на розмір підвищення також нараховується 1,5 відсотка військового збору.

Механізм оподаткування вже застосовано у відомостях виплати пенсій за лютий поточного року. На даний час Пенсійний фонд України чекає роз’яснення щодо оподаткування пенсій за січень 2015 р. 

За додатковою інформацією громадяни можуть звертатись за телефонами постійно діючої «гарячої» лінії: 7-30-75, 7-30-73.

Богдана БАЛАШОВА, начальник відділу пенсійного забезпечення управління Пенсійного фонду України в Сокальському р-ні.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

nineteen − eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!