Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Не обіймати і не брати на руки, але дбати про гідність: працівникам Львівської ОВА розповіли про етику комунікації у закладах для дітей

Тренінг провели для працівників, які відвідують заклади для дітей та висвітлюють роботу з ними.

Тренінг на тему «Етика комунікації у соцмережах візитів у заклади для дітей» у Zoom-форматі провела керівниця проєктів та програм Центру гідності дитини УКУ Іванка Рудакевич. Вона нагадала актуальні та схвалені на міжнародному рівні норми висвітлення візитів у заклади для дітей на фото, відео і в текстах, а також проаналізувала сторінки структурних підрозділів Львівської ОВА.

«Коли робимо публікацію, яка стосується дітей, що з різних причин перебувають у закладах інтернатного типу, варто дбати про їхнє гідне представлення у медіа, а також про збереження їхніх персональних даних. Ніколи не знаємо, хто матиме доступ до цих даних у соцмережах, а вони там залишаться назавжди. Не поширювати зображень лиця, особливостей дитини, її місце знаходження, ім’я/прізвище – означає турбуватися про її безпеку. Для дітей, які не мають постійно поруч довіреного дорослого, який зможе захистити, підтримати, – це дуже важливо. Я дякую керівництву та працівникам Львівської ОВА за те, що вони ініціювали розмову на цю тему. Гідність дитини – головне, і відповідальність дорослих – дбати про неї», – зазначила Іванка Рудакевич.

Тренінг прослухали профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, керівництво та комунікаційники департаменту соціального захисту населення, департаменту комунікацій та внутрішньої політики, депаратменту з питань культури, національностей та релігій, депаратменту освіти та науки, департаменту охорони здоров’я, управління молоді та спорту, а також Служби у справах дітей.

«У роботі держструктур необхідно дотримуватися не лише нормативної бази, але й завжди пам’ятати, що ми – люди і працюємо для людей. Коли ми відвідуємо та розповідаємо про заклади для дітей, то насамперед ставимо собі за мету створити для вихованців кращі умови для проживання та навчання, залучити державну, обласну підтримку, а також підтримку від донорів, щоб у майбутньому ці діти стали гідними соціалізованими та реалізованими дорослими. Дякую організаторам тренінгу за можливість по-новому подивитися на висвітлення наших візитів у ці заклади. Деякі речі пані Іванка спонукала нас переосмислити, у дечому ми отримали важливе підтвердження, що робимо все правильно. Продовжуємо – з виваженою комунікацією і турботою про гідність», – наголосив Іван Собко.

Під час події обговорили, як правильно висвітлювати інформацію про дітей, які перебувають у закладах інтернатного типу або дитячих будинках сімейного типу, як подавати цю інформацію на офіційних ресурсах та як варто спілкуватися зі самими дітьми під час таких подій.

«Коли я організовувала курс «Людською мовою», наважилася на доволі сміливий крок – попросила у соцмережах зголоситися фахівців, які  готові об’єктивно оцінити якість комунікації працівників Львівської ОВА, і ми дуже багато здобули завдяки цьому. Частину журналістів та редакторів, які зголосилися, ми запросили як лекторів на курс «Людською мовою», з фахівцями з інших сфер домовляємось про тренінги, які стосуються комунікації конкретних підрозділів у конкретних ситуаціях. Ми дуже вдячні керівниці проєктів та програм Центру гідності дитини УКУ Іванці Рудакевич за важливі нагадування та конкретні приклади. Дякую керівникам наших структурних підрозділів та їхнім комунікаційникам, які були відкриті до цього досвіду», – зазначила заступниця начальника управління інформаційної політики, очільниця пресслужби Львівської ОВА Марія Курило.

Нагадаємо, у квітні близько 50 очільників департаментів, управлінь і відділів Львівської ОВА, а також тих працівників, які комунікують з журналістами від імені цих структурних підрозділів, прослухали курс «Людською мовою». Спікерами курсу стали: засновник Школи універсального журналіста і Всеукраїнського конкурсу «Я – журналіст!», секретар Національної спілки журналістів України Віталій Голубєв, засновниця і редакторка суспільно-політичного часопису «Наша українська справа» Леся Горгота, шеф-редактор сайту LVIV.MEDIA, колишній очільник сайту ТСН.ua Дмитро Андрійченко, директорка ТРК «Перший Західний» Ольга Цап, програмна директорка Радіо ПЕРШЕ Ярина Капітан, завідувачка відділу інформаційних програм ТРК «Перший Західний» Світлана Ровенчак, шеф-редакторка відділу інформації, заступниця керівника телеканалу NTA Марія Шиманська. Докладніше про курс – тут.

Exit mobile version