Верховною Радою України 14.10.2014 р. було прийнято новий Закон України «Про прокуратуру», який 25.10.2014 р. опубліковано в офіційному виданні «Голос України».
До прийняття вищевказаного Закону наглядові функції прокуратурою здійснювалися, в тому числі, шляхом захисту прав громадян та інтересів держави при застосуванні законів про адміністративні правопорушення. З моменту прийняття Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 р. обсяг наглядових повноважень у цій сфері було звужено шляхом внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Тепер прокурорським наглядом мають охоплюватись питання додержання законодавства при доставленні, адміністративному затриманні осіб, застосуванні адміністративних стягнень (адміністративного арешту, виправних і громадських робіт) та інших заходів, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Такими заходами є особистий огляд, огляд речей, вилучення документів, речей під час затримання, у тому числі посвідчення водія, ліцензійної картки на транспортний засіб, тимчасове затримання транспортного засобу, відсторонення водіїв від керування транспортними засобами, річковими і маломірними суднами та огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, а також щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Відповідно до положень ст. ст. 250, 287, 289 КУпАП, прокурор наділений правом оскарження постанови суду по справі про адміністративне правопорушення щодо застосування заходів впливу за адміністративні правопорушення. Враховуючи вказані норми, прокуратурою проводяться перевірки законності таких постанов суду.
Крім того, з метою запобігання порушенню конституційних прав громадян та недопущення (припинення) незаконного застосування до них заходів впливу за адміністративні правопорушення прокуратурою проводяться систематичні перевірки в органах внутрішніх справ та кримінально-виконавчої інспекції.