Про економіку

Щодо порядку погашення заборгованості за рішеннями судів, виконання яких гарантується державою

З метою реалізації пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» Кабінет Міністрів України прийняв постанову №440 від 03 вересня 2014 року «Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою».

При цьому приймаються виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, які видані або ухвалені до 1 січня 2013 року. Їх прийом проводиться управліннями державної виконавчої служби головних управлінь юстиції в областях і Києві за місцезнаходженням боржника. Це здійснюється задля проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості.

Для виконання даної категорії рішень суду заявнику необхідно подати до органу державної виконавчої служби:

1. Заяву про виконання рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід переказувати кошти, або даних для переказу коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв’язку, якщо зазначений рахунок відсутній.

2. Оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (належним чином завірену його копію).

3. Копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної податкової служби і мають відмітку у паспорті або до паспорта яких внесені дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків) та копію паспорта громадянина України.

У разі подання до органу державної виконавчої служби виконавчого документа заявник додає до нього копію судового рішення (за наявності). У разі зміни способу і порядку виконання рішення до виконавчого документа або рішення суду заявник додає відповідну ухвалу суду про зміну способу і порядку виконання рішення.

Погашення заборгованості здійснюється Казначейством в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду на підставі рішень, поданих органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, згідно з Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. № 845.

Валентин ЛАВРІВ,начальник юридичного відділу Пенсійного фонду у Сокальському районі.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.