Головна / Про економіку / Про це уже інформували…і не раз

Про це уже інформували…і не раз

Шановна редакціє! В учасників війни зняли пільги. Люди дізнаються про це після одержання платіжок. Зокрема, мені було знято пільгу на телефон. Про це мені надійшло повідомлення поштою. Чому це не зробив «Укртелеком», і не управління соціального захисту важко зрозуміти. Нині старші люди стоять у цій установі годинами, щоб з’ясувати, на якій підставі їм зняли пільгу. Нервуються…

В управлінні соціального захисту Сокальської РДА є всі дані про пільговиків. Туди ж надходять усі документи, зокрема, постанови Уряду на підставі яких зняли пільги з цієї категорії громадян. Чому б їм на сторінках газети не опублікувати такі роз’яснення? 

Іван ВЕЛИЧКО, житель м. Сокаль.

Редакція звернулася в управління соціального захисту населення РДА з проханням прокоментувати цього листа. Нижче друкуємо отриману відповідь: 

«Порушене питання у листі громадянином Іваном Величком, жителя м. Сокаль, не відповідає дійсності, оскільки управлінням соціального захисту населення Сокальської РДА широко ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота як через засоби масової інформації, так і через комунальні установи-надавачі послуг. Зокрема, за сприяння управління у квитанціях РЕМ і ЖЕК на оплату послуг було розміщено роз’яснення щодо категорії громадян, які мають право на отримання пільг та про механізм продовження права на пільги – так як, це найдієвіший механізм дійти до кожного споживача. У липневому номері часопису також публікувалася стаття про новий порядок надання пільг із оплати послуг за користування житлом, а також послугами із встановлення квартирних телефонів. Така ж інформація звучала і в ефірі ТРК «Сокаль». Інформація стосовно отримання пільг розміщена на інформаційних стендах управління та вебсайті райдержадміністрації. Міським, сільським та селищній раді району направлено інформаційно-роз’яснювальний пакет документів та залучено уповноважених осіб територіальних громад для проведення роботи з населенням району, в тому числі з багатодітними сім’ями, в яких виховуються дітисироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Також у багатьох газетах та на телебаченні проводиться інформування населення. А отже, докладено всіх зусиль для того, щоб зазначена інформація могла дійти до кожного споживача послуг. 

Одночасно, користуючись нагодою, повторно інформуємо: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389 «Про затвердження порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї» передбачено новий порядок надання пільг із оплати послуг за користування житлом, а також послугами зв’язку. 

Такі нововведення стосуються окремих категорій громадян, якщо середньомісячний сукупний дохід їх сім’ї не перевищує 1 тисячу 710 гривень. Зокрема, йдеться про такі категорії як учасники війни, діти війни, жерти нацистських переслідувань, багатодітні родини, звільнені зі служби за віком, в зв’язку з хворобою або за вислугою років, працівники міліції, чорнобильці третьої категорії, пенсіонери з числа педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників, робітників культури сільської місцевості.

Дані пільги стосуються квартирної плати, плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових території, послуг із водо, газо, електропостачання, централізоване опалення, вивезення твердих побутових відходів, плати за користування паливом чи скрапленим газом. Умови надання пільг залежать від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги. 

До сукупного доходу включаються нараховані: пенсія, заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, соціальна допомога, доходи від підприємницької діяльності. До сім’ї пільговика належать особи: дружина або чоловік, їх неповнолітні діти до 18 років, неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства ІІІ групи або інвалідами І групи, непрацездатні батьки, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом із пільговиком.

Визначення права на пільгу проводиться шляхом опрацювання Декларації, яку подає пільговик до управління соціального захисту населення за адресою: місто Сокаль, вулиця Героїв УПА, 11 або до уповноваженої особи при органах місцевого самоврядування. Для пільговиків та членів їх сімей, на яких поширюється пільга, якщо їх дохід складається лише з пенсії, право на пільгу визначається автоматично, без подання декларації.

Якщо ж пільговик приховав або навмисно подав недостовірні дані про доходи будь-якого з членів своєї сім’ї пільга йому буде припинена. Також людина сама може відмовитись від неї, особливо якщо вже отримує субсидію.

Володимир ОГІНСЬКИЙ, начальник управління соціального захисту населення РДА.

 

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eighteen + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.