Про економіку

Про сплату єдиного соціального внеску фізичними особами, які займаються незалежною професійною діяльністю

Особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, зокрема, медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» є платниками єдиного соціального внеску.

Вони сплачують єдиний внесок у розмірі 34,7 відсотка із сум доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід, та не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом.

Так, мінімальний страховий внесок за кожен місяць для таких платників у 2013 р. становив: у січнілистопаді – 398,01 грн., у грудні – 422,65 гривень.

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску за кожен місяць у 2013 р. становила: січеньлистопад – 19499 грн., грудень – 20706 гривень.

Зазначені особи зобов’язані сплатити єдиний внесок за 2013 рік до 1 травня 2014 року та в цей же термін подати до територіальних органів Міндоходів річний звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.