Дані за підсумками першого півріччя цього року.
Як зазначають у департаменті фінансів Львівської ОВА, у складний період, зокрема зараз під час воєнного стану, громади, на території яких діють бюджетні установи і організації (особливо великі установи освіти, охорони здоров’я, військові формування) перебувають у значно кращому становищі в частині сплати податку на доходи фізичних осіб порівняно зі сферою підприємництва.
«Це пов’язано з тим, що видатки бюджету практично не скоротились, тоді як підприємницьку діяльність у багатьох випадках довелося згорнути чи обмежити.
Проте, саме бізнес є рушійною силою розвитку і прогресу, функціонуючи за принципом розширення діяльності і прибутковості, тоді як бюджетна сфера забезпечує, в основному, утримання закладів і установ державної сфери). Тому важливо, щоб податок на доходи з фізичних осіб формувався переважно саме з надходжень від сфери підприємництва», – пояснюють у департаменті.
Щодо Львівщини, то у 12 громадах ПДФО формується, в основному (більш як на дві третини), бізнесом: Славська, Сокільницька, Мурованська, Розвадівська, Новояричівська, Радехівська, Гніздичівська, Новороздільська, Белзька, Зимноводівська, Красненська, Бориславська. У департаменті наголошують, що саме у зазначених громадах.
Водночас більш як 80 % податку надійшло від бюджетної сфери у Яворівській, Солонківській, Новокалинівській, Великомостівській, Новояворівській, Бісковицькій, Хирівській і Стрілківській громадах. Також у Тростянецькій, Мостиській, Судововишнянській, Солонківській, Дрогобицькій, Самбірській, Старосамбірській, Стрілківській, Хирівській ТГ з п’яти найбільших платників податку усі п’ять фінансуються з бюджету.
Дані сформовані за підсумками першого півріччя цього року.