Про економіку

Підприємці Львівщини можуть скористатись кредитними програмами від Ощадбанку

Львівська ОВА та Ощадбанк розвивають співпрацю та шукають рішення, які мають допомогти бізнесу Львівської області пережити важкі часи воєнного стану.

Наприкінці лютого цього року Львівська ОВА приєдналась до коаліції «Ощадбанку» з підтримки бізнесу. Тоді начальник Львівської ОВА Максим Козицький та голова правління «Ощадбанку» Сергій Наумов підписали Меморандум про співпрацю.

Документ має на меті розширення переліку кредитних програм, які мають допомогти бізнесу Львівської області пережити важкі часи воєнного стану, запровадити нові продукти для малого та середнього бізнесу, залучити міжнародні програми до співпраці з підприємцями Львівщини.

Львівщина – одна зі семи областей, з якими Ощадбанк підписав такий Меморандум.

І сьогодні, 11 жовтня, у форматі онлайн, керівники областей та представники Ощадбанку проговорили посилення співпраці щодо механізмів підтримки бізнесу в регіонах.

Як розповіли представники Ощадбанку, зараз цільовими програмами підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ) є:

– Релокація бізнесу (кредитування підприємств, які переїхали в регіон, створили робочі місця, забезпечують сплату податків в місцевий бюджет)

– Переробна галузь (кредитування підприємств, що можуть збільшити переробку сировини та створити кінцевий продукт з подальшим експортом)

– Продукти харчування (кредитування та грантова підтримка ММСБ, що займаються оптовими та роздрібними поставками продуктів харчування)

– Енергозабезпечення (фінансування ММСБ, який забезпечує власний бізнес активами, які здатні генерувати джерела енергії з дотримання екологічних стандартів)

– Експортери (кредитування експортерів регіону, що забезпечують валютну виручку від реалізації продукції)

– АПК (пільгові кредити для аграріїв)

– У розробці напрям деокупації (пільгові кредити для розмінування землі, відновлення бізнес активності в регіоні тощо)

Також зупинились на спільній міжнародній програмі, яку реалізовує Ощадбанк з надання грантів разом зі Sparkasse, з GIZ «Грант від EU4Business для мікробізнесу», навели приклади поєднання використання кредиту та гранту: до слова, такою допомогою скористалося релоковане на Львівщину підприємство, яке займається формуванням і обробленням листового скла для броньованих авто. Отримані кредити та грант допомогли відновити матеріальну технічну базу підприємства.

Оглянули і грантові можливості Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», зокрема надання гранту для підтримки інноваційної трансформації та розвитку переробних підприємств та гранту на збільшення кадрового, експортного інноваційного потенціалу українського бізнесу.

Більше про кредитні та грантові програми від Ощадбанку можна дізнатись у найближчому відділенні, або на офіційному сайті.

Довідково

Попри повномасштабну війну «Ощадбанк» торік суттєво розширив обсяг кредитної допомоги бізнесу Львівської області. Кредитний портфель мікро-, малого та середнього бізнесу становить 1,2 млрд грн – за рік він зріс більш ніж удвічі. На обслуговуванні в «Ощадбанку» наразі понад 8,5 тисяч активних клієнтів цього сегмента. Упродовж року до цієї цифри додалось майже 2 тисячі компаній та підприємців.

Таких результатів досягнули завдяки тому, що «Ощадбанк» пропонує широкий спектр кредитних продуктів для ММСБ. Це кредити на релокацію підприємств, підтримка експортерів завдяки кредитним гарантіям, програма «Доступні кредити 5-7-9%», партнерські програми з виробниками техніки та засобів захисту рослин тощо. «Ощадбанк» – партнер грантової програми «єРобота», в межах якої минулого року профінансували 2530 проєктів на 1,5 млрд грн і буде додатково працевлаштовано 8 тисяч українців.

Голос Сокальщини на GoogleNews