Про економіку

Підприємці Сокальщини – за зміни до Податкового кодексу

Нещодавно Сокальська агенція регіонального розвитку спільно із районним центром зайнятості провели робочу зустріч представників бізнесу Сокальщини. Ця зустріч ініціювалася з однією метою  отримати максимальну кількість думок та відгуків і спільно напрацювати пропозиції для змін Податкового кодексу.

На початку робочої зустрічі до присутніх звернувся Володимир Чуб, заступник голови районної ради, який висловився про підтримку та сприяння районної ради підприємцям. Пізніше Ганна Костюк, директор Агенції регіонального розвитку та депутат обласної ради детально ознайомила присутніх із найбільш проблемними питаннями Податкового кодексу.

Під час зустрічі представники Державної податкової інспекції, Пенсійного Фонду в Сокальському районі, Фонду соціального страхування від нещасних випадків, Сокальського районногоцентру зайнятості, Єдиного Дозвільного Центру роз’яснили про зміни подачі звітності та бухгалтерського обліку приватних підприємців та юридичих осіб, надання дозволів. Підприємці також мали можливість отримати фахові консультації щодо нововведень.

Присутні висловили невдоволення тим, що за рахунок приватних підприємців Кабінет Міністрів латає "дірки" у бюджеті та Пенсійному фонді. Податковий кодекс України не виконує жодної реформаторської функції: не стимулює розвиток економіки України, не сприяє спрощенню ведення бізнесу, перешкоджає діалогу бізнесу та влади. Про обов’язок кожного підприємця чи юридичної особи звітувати щомісячно й досі знають не всі суб’єкти господарювання. А з 1 квітня очікується погіршення умов ведення діяльності підприємців”спрощенців”. Представники бізнесу попередили, що за таких умов будуть "закривати" свій бізнес і підуть в "тінь".

Підсумком робочої зустрічі стала резолюція, яку внесла на розгляд Ганна Костюк. В ній зазначено конкретні пропозиції підприємців щодо внесення змін до Податкового кодексу України. Крім того, створено робочу групу, яка опрацює проблемні питання в кожній галузі. Ганна Костюк, депутат обласної ради, підготує звернення в Кабінет Міністрів України.

Підприємці висловили побажання, що Податковий кодекс має бути простий і доступний для платників податків та відповідати стратегічним інтересам держави.

Ольга РОМАНЮК.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.