Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Підприємства Львівщини можуть отримати фінансову підтримку з обласного бюджету, в тому числі – релоковані

Підприємства Львівщини можуть отримати фінансову підтримку з обласного бюджету, в тому числі – релоковані

В області діє Програма підтримки бізнесу, її розробила Львівська ОВА на період воєнного стану. Про можливості Програми підтримки в межах брифінгу в Медіацентрі «Україна» Львів розповів керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

Програмою можуть скористатись як релоковані з інших областей України підприємства, так і підприємства, які працювали в області до війни.

Вона працює через три інструменти: безповоротну фінансову допомогу релокованим виробничим підприємствам, ваучерну підтримку на маркетингові послуги або послуги сертифікації, безповоротну фінансову допомогу на закупівлю обладнання в окремих виробничих галузях.

Так, безповоротна фінансова допомога виробничим підприємствам, які релокувались, становить 100 тис гривень за умови, що підприємство перереєструється на території Львівської області. Також підприємство отримає додаткових 100 тис грн, якщо створить не менше ніж 20 нових робочих місць.

Для підтримки мікро- та малого бізнесу, а також експортерів Львівської області на час воєнного стану передбачена ваучерна підтримка.

По-перше – це фінансова допомога на маркетингові ваучери.

«Розуміючи те, що сьогодні одним з основних питань є збут продукції, ми запропонували ваучерну підтримку в розмірі до 50 тис грн на заходи з маркетингу, щоб підприємства змогли активно комунікувати з новими та діючими ринками збуту, а також цей збут ефективно забезпечувати», – розповів Степан Куйбіда.

По-друге – це фінансова допомога на ваучери для сертифікації продукції.

«Львівщина – область експортоорієнтована і з розумінням того, що загалом споживчий ринок країни просідає, нам потрібно завойовувати нові ринки збуту. Так, сьогодні і Європейський Союз, і інші наші партнери є доволі відкритими для того, щоб комунікувати з Україною в сфері торгівлі. Але, щоб вийти на ці ринки, потрібно відповідати певного роду вимогам, пройти так звану сертифікацію та стандартизацію. Тому ми запропонували для підприємців можливість отримати до 80 тис грн для того, щоб могти здійснити заходи із сертифікації», – зазначив керівник департаменту.

На думку Степана Куйбіди, виробник сьогодні має дбати безпосередньо про якість, ефективність та швидкість виробничого процесу, а такі речі як маркетинг та сертифікація, слід передати відповідним організаціям. І тут область готова посприяти підприємцям.

Додамо, що частка власних витрат суб’єктів господарювання на отримання послуг повинна становити не менше ніж 30% суми від загальних витрат.

Третє завдання Програми покликане підтримати підприємства Львівської області. Таким підприємствам також надають безповоротну фінансову допомогу у розмірі не більше 500 тис грн на закупівлю обладнання.

«Розуміючи, що є певна зношеність основних фондів, обладнання в тих же релокованих підприємств могло постраждати, або ж для того, щоб освоювати нові ринки потрібне нове обладнання, ми запропонували підтримку до пів мільйона гривень на закупівлю», – пояснив Степан Куйбіда.

Таку підтримку зможуть отримати лише підприємства в галузі харчової, легкої, машинобудівної промисловості. Умова – створити не менше 5-ти робочих місць.

Нагадаємо, що обов’язкова вимога до участі у програмі – реєстрація підприємства на території Львівщини.

Як розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОВА, на сьогодні вже 7 релокованих підприємств подали заявки на участь у програмі. Це виробники різних видів продукції.

На третє завдання програми, а саме закупівлю обладнання, подали документи 27 підприємств області.

Крім цього, в межах програми заявки на прекваліфікацію подали 16 сервісних компаній. Пізніше до них за комерційними пропозиціями може звернутися бізнес Львівщини.

«Механізм такий – бізнес звертається до прекваліфікованих компаній, ті надають комерційні пропозиції для участі бізнесу Львівщини у ваучерній підтримці», – пояснили у департаменті.

Нагадуємо, що документи для релокованих підприємств та на закупівлю обладнання ще приймають. Подавати їх потрібно у департамент економічної політики. Контактний телефон: 299 92 79.

Exit mobile version