Про економіку

У квітні найбільше в області подорожчав борщовий набір та м’ясо-молочні продукти

Про ціноутворення на ринках області йшлося сьогодні в межах робочої наради першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика з представниками Головного управління статистики у Львівській області та Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Так, станом на середину квітня цього року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року найбільше в області подорожчав борщовий набір та м’ясо-молочні продукти. Майже не змінилась ціна на лікарські засоби та засоби медичного призначення.

Разом з тим на ринку суттєво зросла ціна на соняшникову олію та цукор. Тут вартість піднялась на понад 90%. Зросло в ціні також паливо: бензин А-95, дизельне пальне, газ скраплений для автомобілів.

Як зазначили у територіальному відділенні Антимонопольного комітету України такі тенденції зростання є загальноукраїнськими, а монополія на ринку цих груп товарів відсутня.

«Нас не влаштовує динаміка цін на соціально значущі товари. Особливо негативною ця тенденція є напередодні Великодніх свят. Має бути належний моніторинг цін на такі товари і відповідна реакція. Дуже важливо розуміти чи немає спекулятивної складової на рівні виробник-посередник-реалізатор, яка можливо зумовлює підвищення цін», – зазначив Андрій Годик.

Так, за підсумками наради територіальне відділення Антимонопольного комітету має отримати інформацію від роздрібних мереж про закупівельні та роздрібні ціни на соціально-значущі товари у Львівській області та провести аналіз суттєвого зростання цін на такі товари. Окрім того, провести дослідження стану конкуренції на ринку закупівлі соціально-значущих товарів в області та вжити заходів по приведенню базових закупівельних цін на товари до економічно обгрунтованого рівня. Роздрібним мережам рекомендуватимуть знизити націнку на соціально значущі товари.

Нагадаємо, що щоденний моніторинг цін на соціально значущі товари в області проводять з березня 2020 року. Це зумовлено необхідністю стабілізації ситуації у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Питання зростання цін на соціально значущі товари розглянули в межах наради

Питання зростання цін на соціально значущі товари розглянули в межах наради

Голос Сокальщини на GoogleNews