Про економіку

Погашення заборгованості з виплати заробітної плати

Одним із пріоритетних напрямків у роботі прокуратури залишається захист прав громадян на оплату праці, соціальне, пенсійне забезпечення.

Так прокуратурою Сокальського району встановлено, що станом на 01.05. 2015 р. заборгованість із виплати заробітної плати в Сокальському районі складала 29,0 млн. грн.

Станом на 13.05.2015 р. заборгованість із виплати заробітної плати в складає 24,1 млн. грн. (зменшилась на 5 млн. грн.).

Вивченням стану законності щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на ПАТ «Львівська вугільна компанія» встановлено, що на підприємстві працюють 22 інваліди, конституційні права яких порушено, з яких 16 осіб (інвалідів) написали заяви в прокуратуру району про те, що бажають щоб їх інтереси були представлені прокурором в суді. Решта інвалідів, на даний час, відмовились від представництва прокуратурою їх інтересів в суді.

За результатами 23.03.2015 р. прокуратурою району в порядку ст.95 ЦПК України в інтересах 16-ох інвалідів заявлено в Сокальський районний суд 16 заяв до ПАТ «Львівська вугільна компанія» про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати на загальну суму 170 тис. грн.

На даний час виконавчі листи за вказаними заявами перебувають на виконанні в ВДВС Сокальського РУЮ.

Крім цього, прокуратурою області взято на особливий контроль вивчення стану законності щодо виплат заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля» та ПАТ «Львівська вугільна компанія», витребувано необхідну інформацію щодо працюючих осіб на вказаних підприємствах, місячний фонд оплати праці, про причини виникнення заборгованості, про рух коштів, всі установчі документи тощо. Також, прокуратурою Сокальського району скеровано вимоги на вказані підприємства про щомісячне інформування прокуратури району щодо надходження та використання коштів та стану заборгованості з виплати заробітної плати та інших платежів. Спільно з управлінням праці та соціального захисту населення Сокальської РДА прокуратурою району щотижнево проводиться моніторинг щодо стану заборгованості підприємствами Сокальського району заробітної плати та регулярні засідання комісій з розгляду питань погашення заборгованості з заробітної плати за участі прокуратури Сокальського району.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.