Про економіку

Сокальська громада отримає з державного бюджету понад 2,5 мільйони гривень на утримання шкіл та лікарень

Додаткова дотація: скільки коштів отримають Львівські громади

Днями Уряд погодив розподіл додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2021 році.

Про це інформує Львівський регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою”

Радник з питань муніципальних фінансів та управління Львівського РО Юрій Голинський проаналізував обсяги та розподіл дотації на Львівщині.

Нагадаємо, відповідно до частини п’ятої статті 103-6 Бюджетного кодексу України, такий розподіл здійснюється у порядку, визначеному обласними державними адміністраціями, за погодженням з Кабінетом Міністрів України та затверджується рішенням про обласний бюджет.

Для Львівщини обсяг такої дотації у 2021 році передбачений у сумі 351,5 млн грн. Як і очікувалось, у першому півріччі була розподілена половина цієї суми, а решта – нерозподілений залишок – 175,77 млн грн буде розподілено у другому півріччі з урахуванням поточної на той час ситуації.

Які ж обсяги додаткової дотації отримають територіальні громади?

Половина суми залишиться в обласному бюджеті – 87,88 млн грн, а решта буде розподілена між 56-ма громадами :

У середньому громади отримають трохи більше 1,5 млн грн., проте ця сума відрізняється залежно від обсягу потреби (кількості закладів, які необхідно утримувати) та спроможності самих громад забезпечити це утримання без підтримки держави. Найбільші суми дістануться Дрогобицькій міській громаді (5,19 млн грн.), Червоноградській міській громаді (4,1 млн грн.) та Новояворівській міській громаді (3,1 млн грн).

Найменше – Великолюбінській територіальній громаді (0,91 млн грн), Гніздичівській громаді (0,89 млн грн.) та Заболотцівській сільській громаді (0,76 млн грн.). Ще 17 територіальних громад не отримають цей вид міжбюджетного трансферту, принаймні у першому півріччі цього року.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.