Про економіку

Серед найбільших проблем у сфері виплати заробітної плати на Львівщині – це її виплата «в конвертах»

У приміщенні Галицької районної адміністрації відбулась чергова зустріч за участю начальника ДПІ у Галицькому районі м. Львова головного управління ДФС у Львівській області Тараса Дацка, заступника начальника управління оподаткування з фізичних осіб – начальника відділу контрольно-перевірочної роботи доходів і зборів з фізичних осіб Адрія Кобільника, голови Галицької районної адміністрації Ірини Іванчиної, заступника голови з соціально економічних та гуманітарних питань Галини Бачинської, фахівців Пенсійного фонду, центру зайнятості, управління Держпраці та представників малого та середнього бізнесу.

Під час зустрічі були обговорені проблемні питання підприємницької діяльності та шляхи їх вирішення, основні зміни до Кодексу законів про працю України, питання нарахування та виплати заробітної плати, фінансові санкції за порушення законодавства про працю, відповідальність за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу. Про це повідомляє ДПІ у Галицькому районі.

Як зазначив начальник інспекції Тарас Дацко, метою таких зустрічей є налагодження партнерських стосунків з платниками податків та вивчення проблем, з якими зустрічається бізнес при адмініструванні податків та поданні звітності. Він також наголосив на тому, що фіскальна служба завжди відкрита до конструктивного діалогу з платниками. Наразі проходить реформування служби та податкової реформи в цілому шляхом надання платникам податків електронних сервісних послуг.

Андрій Кобільник окреслив основні напрямки вирішення проблемних питань у діяльності підприємств. Він наголосив, що серед найбільших проблем у сфері виплати заробітної плати – це її виплата «в конвертах». Учасники зустрічі дійшли згоди щодо підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам не нижче за мінімально встановлений законодавством.

Василь Чучмак – головний державний інспектор головного управління Державної праці у Львівській області нагадав присутнім про необхідність подання повідомлення до органів ДФС про прийняття працівника на роботу відповідно до Порядку затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413.

Він поінформував, що посилено відповідальність роботодавців за порушення прав мобілізованих. Відповідно до Закону від 03.11.2015р. № 734-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу».

Документом встановлено фінансову відповідальність роботодавця у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення, а також адміністративну відповідальність посадових осіб підприємств, установ, організацій (фізичних осіб – роботодавців) у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідні зміни вносяться до ст. 265 Кодексу законів про працю та ст.ст. 41, 221 і 255 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Крім того, В. Чучмак  проаналізував основні порушення в сфері трудового законодавства які найчастіше здійснюють підприємства.

На завершення зустрічі учасники отримали відповіді на проблемні запитання, які їх цікавили.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.