Про економіку

Сучасний завод мінеральних вод за 35 млн євро побудують у Трускавці

У курортному містечку Трускавці побудують сучасний завод мінеральних вод, інвестиції становлять близько 35 млн євро.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив голова Трускавецької територіальної громади Андрій Кульчинський.

За його словами, наприкінці минулого року було прийнято рішення про початок процедури зміни генерального плану міста в частині розробки документації і створення екологічного технопарку площею 25 гектарів, де буде побудований завод мінеральних вод.

“Уже проведені геодезичні роботи і є розуміння, яке навантаження можна проводити на ґрунти. Розроблення проєкту замовлено німецькій архітектурній компанії, що працювала для різних світових брендів, таких як Coca-Cola. Тобто в цієї компанії є великий досвід. … Якщо все буде добре, то в цьому році можуть розпочати будівництво заводу. За словами інвесторів, вкладення становлять майже 35 мільйонів євро”, – сказав Кульчинський.

Він зазначив, що власник обрав німецького проєктанта, бо для нього було важливо, щоб усе відповідало європейським екологічним нормам.

За словами Кульчинського, інвестор – це товариство з обмеженою відповідальністю, там декілька власників.

Він розповів, що на новому заводі виробничі лінії будуть автоматизовані, але в частині промоції та реклами, укладання логістичних угод буде зайнято багато людей.

Міський голова наголосив, що це іміджевий проєкт для Трускавця.

«Ця вода дуже серйозно конкуруватиме на українському і, сподіваюсь, європейському ринках. Тому що трускавецька марка вже відома в Польщі й загалом має всі шанси зайти на ринок у Східну Європу», – вважає Кульчинський.

Після введення заводу в експлуатацію очікується поповнення в різні бюджети до 150 млн грн на рік за цінами 2023 року.

За словами Кульчинського, у Трускавці є два заводи мінеральних вод, але вони мають малу потужністю і з запуском нового заводу припинять свою роботу, «тому що новий завод закриє всі потреби. Вони, можливо, будуть перепрофільовані».

Голос Сокальщини на GoogleNews