Про економіку

Суми з перевиконання обласного бюджету за 9 місяців скерують на боротьбу із Covid-19

9 листопада на пленарному засіданні обласна рада розглянула зміни до показників обласного бюджету, подані обласною державною адміністрацією з урахуванням пропозицій бюджетної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку обласної ради.

Зазначені зміни обумовлені необхідністю скерування коштів, отриманих від перевиконання планових завдань з мобілізації податків і платежів до обласного бюджету за 9 місяців поточного року на фінансування видатків, пов’язаних з ростом цін на енергоносії, проведення заходів, спрямованих на боротьбу із Covid-19 та інші видатки.

На розгляд сесії обласної ради винесено пропозицію щодо збільшення обсягу обласного бюджету на 139,6 млн грн, з яких за рахунок понадпланових надходжень 128,7 млн гривень.

Зокрема, видатки установ та закладів обласного підпорядкування на енергоносії запропоновано збільшити на :

▪️ 49 млн грн, заробітну плату

▪️ 12,6 млн грн, оплату кисню медичного та медикаментів

▪️ 5,9 млн грн, придбання медичного обладнання

▪️ 14,5 млн грн, виплату пільгових пенсій працівникам медичних закладів

▪️ 2,7 млн. грн, проведення капітального ремонту систем киснепостачання ковідних лікарень

▪️ 5 млн грн, фінансову підтримку закладів фізичної культури та спорту

▪️ 3,5 млн грн, охорону музеїв

▪️ 0,9 млн гривень.

Запропоновано збільшити видатки на реалізацію програм капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення на 19,8 млн грн, „Безпечна Львівщина”

▪️ 6,3 млн грн, підвищення конкурентноспроможності

▪️ 6,3 млн грн, розвитку фізичної культури і спорту

▪️ 5,4 млн грн, культури

▪️ 3,2 млн гривень.

Поряд з цим, запропоновано в рамках виконання Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки” здійснити перерозподіл видатків між напрямки використання, а саме: збільшити видатки для впровадження енергозберігаючих заходів на об’єктах бюджетної сфери на 1,2 млн грн за рахунок зменшення асигнувань на проведення заходу з відшкодування ОСББ відсотків за впровадження енергозберігаючих заходів.

Також запропоновано зменшити видатки на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021-2025 роки на 8,2 млн грн у зв’язку із незапровадженням у поточному році електронного квитка на проїзд пільгових категорій громадян та враховуючи фактичний контингент одержувачів допомог на виплату адресної грошової допомоги ветеранам УПА, вдовам (вдівцям) політв’язнів і вдовам (вдівцям) ветеранів УПА, реабілітованим громадянам.

До запропонованого обласною державною адміністрацією проєкту рішення про внесення змін до показників обласного бюджету на 2021 рік бюджетною комісією з питань бюджету та соціально-економічного розвитку прийнято рішення про збільшення обсягу обласного бюджету ще на ▪️20,7 млн грн, з яких за рахунок надходжень податків й неподаткових платежів ▪️5,3 млн грн, трансфертів з інших місцевих бюджетів ▪️3,6 млн грн, перерозподілу раніше наданих пропозицій ▪️11,8 млн грн. Додаткові кошти запропоновано скерувати на збільшення видатків програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення на ▪️20,7 млн грн. Крім цього,

Голос Сокальщини на GoogleNews