Головна / Про економіку / Суттєві зміни в діяльності органів прокуратури

Суттєві зміни в діяльності органів прокуратури

Прокуратура Сокальського району Львівської області додатково повідомляє, що 14 жовтня 2014 року у другому читанні Верховна Рада України вагомою більшістю голосів присутніх народних депутатів України прийняла новий закон «Про прокуратуру», що приніс ряд суттєвих змін в роботу органів прокуратури.

Відповідно до п. 33 розділу XII Закону України «Про прокуратуру» від 14.10. 2014 р. внесено зміни до Закону України «Про звернення громадян».

Так, згідно з вказаним пунктом Закону, стаття 29 «Прокурорський нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян» Закону України «Про звернення громадян» виключена.

Крім того, п. 1 Перехідних положень Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 р. передбачено, що прокуратура виконує функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді.

Разом з тим, ст. 361 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 p. визначено, що підставами представництва прокуратурою інтересів громадянина в суді є його неспроможність через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність самостійно захистити свої порушені права або реалізувати процесуальні повноваження.

Таким чином, враховуючи те, що на даний час повноваження органів прокуратури щодо здійснення перевірок додержання та застосування законів можуть реалізовуватись лише в межах представницької функції громадянам для захисту своїх прав необхідно надати підтверджуючі документи, які вказували б на неспроможність самостійно реалізувати право на судовий захист.

Варто зазначити, що протягом цього року прокуратурою Сокальського району Львівської області до суду направлено 9 позовних заяв.

Зокрема, за позовом прокуратури району захищено майнові права неповнолітнього, якому здійснювалось нарахування стипендії у розмірі меншому, ніж встановлено законодавством України. Так, за рішенням суду навчальний заклад зобов'язано сплатити на користь неповнолітнього заборгованість, яка утворилась по виплаті стипендії.

Богдан ЧЕРКЕС, прокурор Сокальського району радник юстиції.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

14 + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!