Про економіку

Три громади з Львівщини розроблять місцеві енергетичні плани

Гніздичівська, Моршинська та Старосамбірська територіальні громади пройшли конкурсний відбір та стали учасницями мережі з розробки муніципальних енергетичних планів, яку започаткували в «U-LEAD з Європою».

На участь у мережі з розробки муніципального енергетичного плану претендувало 147 громад з усіх регіонів України, з них тільки 48 перемогли у конкурсі. Свою роботу над цим новим для України документом розпочали і представники трьох львівських громад – Гніздичівської, Моршинської та Старосамбірської. Про це повідомляють в регіональному офісі U-LEAD у Львівській області.

Учасники мережі з допомогою експертів Програми «U-LEAD з Європою» розроблять модельні муніципальні енергетичні плани, які визначатимуть політику громад в сфері енергетичної безпеки. Вони будуть досліджувати енергетичний потенціал громад, обмінюватися досвідом та запропонують рішення для створення ефективної системи енергоменеджменту. Ці модельні плани та рішення зможуть у майбутньому стати зразками для інших громад.

Представники громад-учасниць мережі вже встигли взяти участь в онлайн-семінарі «Ініціювання розроблення муніципального енергетичного плану та збір вихідних даних». За словами експерта «U-LEAD з Європою» Олександра Шумельда, муніципальний енергетичний план дозволить територіальним громадам раціонально використовувати бюджетні кошти.

«Громади визначать пріоритетні сектори енергетичного планування та модернізації, що дозволить їм ефективно використовувати кошти та залучати потенційні інвестиції. Також цей документ приятиме покращенню надання комунальних послуг та допоможе підвищити рівень обізнаності щодо енергоефективності», – розповів експерт.

Навчальна ініціатива триватиме до листопада 2023 року. За цей час представники громад відвідають низку навчальних закладів, отримають індивідуальні консультації від експертів та напрацюють проєкти муніципальних енергетичних планів.

Нагадаємо, що у листопаді 2021 року прийнято закон «Про енергоефективність». У прикінцевих положеннях якого зазначається, що через три роки з моменту набуття його чинності всі громади мусять мати місцевий енергетичний план. Цей документ розробляється на 10 років і орієнтований на забезпечення сталого енергетичного розвитку громад і регіонів.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Голос Сокальщини на GoogleNews