Про економіку

Цьогоріч у Львівській області підтримають такі напрями в сільському господарстві: ягідництво, садівництво, овочівництво та картоплярство

Цьогоріч у Львівській області робимо особливий акцент на підтримці тих напрямів в сільському господарстві, які потребують максимального залучення робочих рук.

Про це повідомив голова ЛОДА Максим Козицький.

Йдеться про ягідництво, садівництво, овочівництво та картоплярство. В умовах війни маємо виконати три важливі завдання:

  • Частково компенсувати втрати виробничих площ в окупованих регіонах або в регіонах, де зараз тривають активні бойові дії.
  • Захистити жителів регіону і тимчасово переселених осіб від голоду, який ворог хоче використати як зброю.
  • Забезпечити новими робочими місцями жителів регіону та вимушених переселенців у сільській місцевості і на підприємствах з переробки сільськогосподарської сировини.

Зауважу, що Львівщина входить у трійку найбільших виробників картоплі серед регіонів України з річним обсягом виробництва понад 1,6 мільйонів тонн – повідомив голова ЛОДА

Партію високорепродуктивної (еліта) насінневої картоплі з Франції, яку ми отримали сьогодні, дрібні комерційні аграрні підприємства Львівщини висадять на площі близько 40 гектарів.

За попередніми оцінками, це дозволить вже цьогоріч зібрати мінімум 600 тонн насінневої картоплі, яка потім буде використовуватись для вирощування продовольчої картоплі.

Уже працюємо над тим, щоб таку гуманітарну допомогу отримали й інші регіони України. Окрім допомоги насіннєвим матеріалом, Львівська ОВА затвердила окрему програму фінансової підтримки для аграріїв Львівщини.

Загальний бюджет програми – понад 22 мільйони гривень. Це більше ніж ми планували надати на підтримку регіонального сільського господарства у довоєнний період. Допомога буде скерована виключно мікро- та малим сільськогосподарським виробникам.

Голос Сокальщини на GoogleNews