Про економіку

U-LEAD консультує громади Львівщини щодо бюджетних питань під час воєнного стану

Фінансова стабільність та планове наповнення місцевих бюджетів територіальних громад відіграє важливу роль в умовах воєнного стану. Експерти «U-LEAD з Європою» продовжують працювати з громадами над роз’ясненням нововведень в бюджетному кодексі та податковому законодавстві.

Команда регіонального офісу U-LEAD у Львівській області організувала інформаційну сесію для фінансистів на тему «Бюджетні питання під час воєнного стану».

З представниками територіальних громад працювали Юрій Голинський та Михайло Бундзяк, радники з питань муніципальних фінансів та управління Львівського та Закарпатського регіональних офісів «U-LEAD з Європою».

«З початком повномасштабної війни наші експерти працювали в телефонному режимі та надавали консультації з актуальних питань, чимало з яких стосувалися саме бюджетного процесу. У законодавстві багато змін та нововведень, які мають вплив на бюджетний процес в громадах», – наголосив Юрій Голинський.

Чимало змін відбулося в податковому законодавстві. Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи, мають право не сплачувати єдиний податок. Відсоткова ставка єдиного податку для платників єдиного податку третьої групи, які використовують такі особливості оподаткування, встановлюється у розмірі 2 відсотків доходу.

«Згідно постанови КМУ № 252 від 11 березня 2022 року «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану» виконавчі комітети відповідних місцевих рад приймають за поданням місцевих фінансових органів рішення про внесення змін до рішень про місцеві бюджети. Без погодження відповідною комісією місцевої ради виконкоми здійснюють передачу бюджетних призначень від одного головного розпорядника бюджетних коштів до іншого, перерозподіл видатків бюджету і надання кредитів з бюджету за бюджетними програмами, включаючи резервний фонд бюджету. Також вони затверджують місцеві програми або вносять до них зміни з дотриманням вимог статті 91 Бюджетного кодексу України», – розповів Михайло Бундзяк.

Експерти розповіли представникам громад й про інші повноваження виконавчих комітетів щодо фінансових питань. Окремо розглядався блок питань, який стосувався оплати праці працівників органів місцевого самоврядування та бюджетних установ під час воєнного стану.

«Під час воєнного стану роботодавець звільняється від відповідальності за порушення строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили. Але звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати заробітної плати. Також тимчасово може бути призупинений трудовий договір, а працівник переведений на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди», – зазначив Юрій Голинський.

Учасникам роз’яснили умови оплати праці працівниками, які були призвані на військову службу. Так, за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, що оформлюється відповідним наказом (розпорядженням) роботодавця.

Експерти обговорили трудові відносини та оплату праці працівників сфери охорони здоров’я. Також розглядалися питання фінансування з місцевого бюджету добровільних формувань територіальної допомоги та допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.65441448

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.