Про економіку

У Львові 2 тисячі працівників відомого ресторанного холдингу отримували зарплати «в конверті» – вилучено біля 8 млн гривень у головному офісі

Дві тисячі співробітників ресторанного холдингу отримували зарплати «в конверті» – БЕБ викрило схему. Про це повідомили на сайті БЕБ 17 жовтня ввечері.

Раніше ЗМІ писали про обшуки у львівському офісі холдингу !FEST – повідомляє Громадське. Так, співвласник компанії Юрій Назарук у коментарі Forbes Ukraine заявляв, що 17 жовтня близько 14:00 до центрального офісу холдингу приїхали співробітники БЕБ. Це підтвердило і джерело видання у правоохоронних органах.

Детективи БЕБ у Львові викрили схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах холдингом, до складу якого входять 60 ресторанів та торгових точок.

Співробітники Бюро економічної безпеки встановили, що біля 2000 співробітників закладів, що входять до холдингу, отримують заробітну плату двома частинами: одна – офіційна, мінімальна зі сплатою всіх обов’язкових платежів, а інша – неофіційна.

Задля виплати останньої кожен співробітник під час прийому на роботу оформлював до картки для виплат заробітної плати дублікат, який передав до відділу кадрів.

Надалі, використовуючи цей дублікат, представник головного офісу холдингу зараховував другу частину заробітної плати кожному співробітнику, зазначаючи у призначенні платежу «власне поповнення рахунку».

Тіньова заробітна плата надходила на картки для виплат один два рази на місяць.

У такий спосіб компанія ухилялась від сплати військового збору, Єдиного соціального внеску, що має сплачувати підприємство та ПДФО. Попередньо збитки завдані державному бюджету складають понад 50 млн грн.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212-1 КК України, у вигляді умисного ухилення від сплати ПДФО, військового збору, єдиного соціального внеску в особливо великому розмірі.

Окрім цього, за попередньою інформацією детективів, згадувані заклади, не використовували РРО під час розрахунків з клієнтами та отримували оплату від клієнтів готівкою. Надалі кошти передавали до головного офісу у Львові.

Під час обшуку у приміщенні головного офісу холдингу детективи виявили службову документацію, що свідчить про нелегальні господарські операції, готівку, чорнові записи, печатки тощо.

Наразі слідчі дії тривають. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Про холдинг

!FEST — холдинг, який заснували Андрій Худо, Юрій Назарук та Дмитро Герасімов у 2007 році у Львові. Компанія представлена такими закладами як «П’яна вишня», «Реберня», «Львівська майстерня шоколаду», «Львівські пляцки», «Криївка» тощо.

18 жовтня детективи Бюро економічної безпеки провели обшук в головному офісі холдингу, до складу якого входить понад 60 різноманітних субʼєктів господарювання.

На підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва у Львові було проведено обшук за адресою розташування головного офісу групи компаній. Про хід обшуку повідомили у БЕБ :

1. Перед початком слідчої дії співробітники Бюро економічної безпеки надали представникам компанії ухвалу про проведення обшуку та розʼяснили процедуру його проведення, а також права та обов’язки учасників обшуку.

2. Обшук тривав 16 годин. Впродовж цього часу 25 детективів та 6 співробітників для оперативної підтримки відпрацювали понад 2000 кв м території, на якій розташований офіс, та саму будівлю, що має 5 поверхів та 7 окремих виходів.

3. Під час обшуку на місці знаходились адвокати, керівництво й співробітники офісу, а також охорона компанії, що мала при собі зброю.

4. За результатами обшуку детективи виявили та вилучили з дотриманням всіх норм чинного законодавства:

⁃ 415 банківських карток, які належать співробітникам та найманим працівникам групи компаній

⁃ реєстри для поповнення банківських рахунків, документи щодо нарахування та виплати заробітної плати найманим працівникам

⁃ готівку: різні валюти в грошовому еквіваленті близько 8 000 000 грн

5. Як зазначили у БЕБ, саме здобуттям цих доказів й було обумовлено проведення обшуку. Адже отримати їх шляхом проведення інших процесуальних дій було б неможливо.

6. Компʼютерна техніка з офісу не вилучалась, всі приміщення та сейфи були відкриті представниками підприємства добровільно, без застосування спецзасобів.

7. Водночас слідчі дії проводились з урахуванням специфіки роботи підприємства та без створення обставин, які б перешкоджали його подальшій законній діяльності.

8. Жодних клопотань від представників холдингу про порушення з боку співробітників БЕБ під час обшуку не надходило.

Голос Сокальщини на GoogleNews