Сьогодні у Центрі рекрутингу української армії у Львові військовослужбовці 7-го прикордонного Карпатського загону розповіли про службу та актуальні вакансії, які зараз є у лавах прикордонників. Також були ті військові, які сьогодні уже підписали контракт на службу.
«Державна прикордонна служба – це правоохоронний орган спеціального призначення, який на рівні з іншими Силами оборони виконує завдання з відсічі збройної агресії на східних рубежах нашої країни. Але навіть попри це, основне завдання прикордонної служби ніхто не знімав – це охорона державного кордону, забезпечення пропускних операцій на західному кордоні, а також недопущення протиправної діяльності на ділянках кордону. Щоб стати прикордонником, кожна людина може до нас звернутися і пройти етапи добору», – зауважив Олег Бурдейний, начальник відділу комплектування 7-го прикордонного Карпатського загону.
Про вакансії та можливості служби розповів Сергій Степанов, заступник начальника відділу комплектування 7-го прикордонного Карпатського загону.
«У нас спектр посад дуже широкий – від кухара до фінансово-економічного відділу, від лікаря – до прикордонника, який несе службу на державному кордоні. Тому фахівці нам потрібні різні, для кожного знайдемо вакантну посаду за його фахом і досвідом: водій, стрілець, помічник гранатометника тощо. Щоб актуальна посада лише водії – такого немає, бо все постійно змінюється, хтось перевівся, хтось звільнився за віком чи сімейними обставинами, тому постійно йде добір», – розповів Сергій Степанов.
Мінімальний контракт – 3 роки, тому граничний вік – це 57 років, щоб ці 3 роки військовий міг відслужити. Водночас, контракт на 1 рік можуть підписати охочі, віком від 18 до 25 років, а також ті, які мають психологічну чи медичну освіту.
Серед тих, хто сьогодні підписав контракт з прикордонним загоном, – Володимир, який до війни працював у сервісі з ремонту техніки, а з початком великої війни вже ремонтував техніку для військових.
«Відчуваю, що прийшов мій час захищати країну. А ще мій брат служить у прикордонниках, тому я теж іду служити сюди. Раніше до війни я працював у сервісі з ремонту техніки Apple, а з початком війни ми почали ремонтувати дрони і техніку для військових, і до сьогодні це робимо. І ці навики планую використовувати на службі. Треба йти всім захищати свою країну, рано чи пізно це мусять робити всі», – сказав Володимир.
Також сьогодні контракт на службу підписав Богдан, ІТ-фахівець. Каже, що його професійні вміння і знання мов теж можуть пригодитися на службі.
«Наразі ще вирішується, яку посаду матиму. В мене є досвід роботи QA-інженером, я працював з ігровими програмами, перевіряв їх, і, думаю, мої вміння з попередньої роботи зможуть пригодитися. Також знаю декілька мов, думаю в роботі прикордонного інспектора це також буде корисно.
Я вирішив приносити користь державі напряму, бо якщо ми не підемо і не зробимо все від нас залежне, то ворог прийде до нас. Я би порадив усім звернутися у рекрутинговий центр – тут допоможуть знайти якусь вакансію і посаду, і вони не співпрацюють з ТЦК – а люди деякі бояться їх. Тут допоможуть, подзвонять напряму з частини, і там вже можна буде домовитись про співбесіду, говорити про різні посади, які можуть підійти для людини», – поділився Богдан.
Нагадаємо, 12 лютого у Львові відкрили перший в Україні центр рекрутингу української армії. Тут можна дізнатися всю актуальну інформацію про вакансії в армії, поспілкуватися з представниками бригад та обрати бажану професію у війську. Важливо, що центр не має відношення до структур ТЦК, а самі рекрутери не є військовослужбовцями, тож тут не вручають повісток, а лише надають консультації.
Центр діє на вулиці Костя Левицького, 67. Дізнатись більше можна за телефонами: 0673001563; (032) 254 62 81; (032) 254 62 80.
До слова, у Львові також працюють рекрутингові центри 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, бригади спеціального призначення НГУ «Азов», 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, батальйону «Вовки Да Вінчі».