15-річній дівчині з важкою вродженою аномалією нижньої кінцівки вже провели 8 хірургічних втручань у різних лікарнях України.
Однак зберігалося значне 5-тисантиметрове укорочення і багатоплощинна деформація як стегна, так і гомілки із порушенням функції колінного та гомілковостопного суглобів.
Після огляду та всебічного обстеження дитини було прийнято рішення про оперативне лікування – монтаж апарату зовнішньої фіксації (АЗФ). У даному випадку корекція наявних деформацій була виконана під час хірургічного втручання, а подовження сегментів кінцівки (і стегна, і гомілки) на АЗФ – процес тривалий і має відбуватися поступово з темпом дистракції близько 1 мм на добу.
«Таке лікування вимагає ретельної передопераційної підготовки, оскільки відбувається на фоні закінченого росту дитини, тому варто врахувати усі наявні деформації, усунути їх та запланувати подовження кінцівки один раз і на все життя пацієнта розповів керівник клініки нейроортопедії, травматології та реабілітації лікарні «ОХМАТДИТ» Олександр Корольков.
«Плануємо довжину стегнової кістки відновити повністю, тобто подовжити кістку на 3,5 см, а гомілку на 1,5 см, однак після закінчення «підкрутки в апараті», фіксація в АЗФ має бути продовжена до 3-4 місяців, до повної перебудови регенерату у повноцінну кістку. На теперішній час пацієнтка ходить з милицями та частковою опорою на прооперовану кінцівку. Дитина виписана зі стаціонару на 5 добу після втручання. Процес подовження кінцівки виконується батьками дитини вдома, а контролюється ортопедами. Ми впевнені у позитивному результаті виконаних втручань та відмінному кінцевому результаті лікування, що у подальшому дозволить дівчинці повернутися до повноцінного життя», – зазначив Олександр Корольков.