Про економіку

В Дрогобичі хочуть розвивати найстаріший у Східній Європі солевиварювальний завод

Дрогобицька солеварня має мати чітку стратегію розвитку і ревіталізації.

В Дрогобичі відбулася вчора стратегічна сесія.

Метою такої зустрічі є об’єднати всі попередні дослідження та напрацювання, а також команди заради розвитку найстарішого у Східній Європі солевиварювального заводу, котрому понад 700 років.

«Ми долучилися до цього проєкту, адже на території заводу – 9 пам’яток архітектури місцевого значення, а 2020 року консультативна рада області визнала її територію – щойно виявленою пам’яткою археології. Також територія солеварні перебуває у межах охоронних зон обох старовинних дерев’яних храмів – церкви Юра, яка внесена у список ЮНЕСКО, та, також пам‘ятки національного значення, Церкви Воздвиження Чесного Хреста», – каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена Василько (Olena Vasylko).

Водночас, як зауважила головний архітектор області, попри те, що місто включило Дрогобицьку солеварню у всі туристичні маршрути та стратегії, співвідповідальність за цей об’єкт у влади замала.

📌Територія заводу досі не має належно розробленої і погодженої землевпорядної документації,
📌на частині території, за котру відповідає місто, – несанкціонована забудова гаражами,
📌натомість – жодної стоянки для туристичних автобусів.
📌Крім того, на важливій учорашній частині презентацій та обговорень не було ані районного архітектора, ані архітектора громади, які мали б відігравати ключову роль у ревіталізації простору довкола пам’яток культурної спадщини міста.

Натомість участь у розмові взяли представники громадськості, місцеві активісти, керівник управління охорони та збереження об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури Василь Петрик, фахівець Фонду держмайна України Тарас Єлейко та заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод, які мають безпосередній стосунок до порятунку підприємства та ідеї щодо його ревіталізації.

«Сподіваємося, що вся напрацьована програма ревіталіза ції буде врахована в комплексному плані просторового розвитку територіальної громади», – зазначає Олена Василько.

Напрацювання стратегії державного підприємства відбувається у межах проєкту “Створення комплексної програми ревіталізації Дрогобицької солеварні та прилеглої території”. А підтримує його Український культурний фонд

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.