Про економіку

«Віримо, що найближчим часом Україна стане членом ЄС», – заступниця міністра фінансів Республіки Польща

Під час зустрічі у Львівській ОВА обговорили механізми фінансування, які діють у Європейському Союзі, та способи їх реалізації.

Сьогодні, 4 липня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з державною секретаркою Міністерства фінансів та регіональної політики Республіки Польща, заступницею міністра Малґожатою Яросінською-Єдинак.

Начальник Львівської ОВА подякував державній секретарці за підтримку і допомогу Україні від польського народу у російсько-українській війні – він наголосив, що це є ознакою міжнародної сили Європи.

«Нам важливо налагоджувати тісні стосунки з фінансовими установами Польщі, яка раніше вже пройшла шлях вступу в ЄС і всі необхідні для цього процеси, ви маєте досвід, який зараз нам дуже потрібен.

Ми прагнемо перейняти знання, як працює бюджетна система за стандартами ЄС, освоювати базові бюджетні речі у межах досвіду країн-членів європейської спільноти і рухатися в напрямі їхньої уніфікації, зрозуміти особливості бюджетування», – зазначив очільник Львівщини.

Малґожата Яросінська-Єдинак наголосила, що важливо співпрацювати саме зараз, на етапі підготовки України до вступу в ЄС, і Польща готова надати усю необхідну підтримку.

«Польща є найбільшим бенефіціаром коштів ЄС і ми знаємо, як їх правильно реалізовувати. Ми розуміємо, наскільки вступ в ЄС важливий для вас, і знаємо, якими складними є перші кроки. Завжди наголошуємо на заходах ЄС на тому, що Україна повинна стати членом європейської сім’ї і має на це право. Ми відчуваємо місію допомогти, підтримати, показати дорожню карту, щоб ви могли уникнути наших помилок. Віримо і вболіваємо за перемогу України у війні і за вступ у ЄС», – зазначила пані Яросінська-Єдинак.

Під час зустрічі вона, окрім того, окреслила механізми фінансування, які діють у Європейському Союзі, та способи їхньої реалізації.

Максим Козицький також додав, що Львівщина зацікавлена і надалі співпрацювати у межах програми Європейського Союзу Interreg (Польща – Україна), яка об’єднує українські та польські організації у спільній проєктній діяльності.

«Для нас це важлива можливість отримати додаткове фінансування, а для громад – проявити ініціативу і отримати за це винагороду, навчитися бути активними та співпрацювати між собою», – підкреслив Максим Козицький.

Зазначимо, що впродовж програмного періоду 2014-2020 рр. реалізуються 53 проєкти загальною кошторисною вартістю близько 60 млн євро, що робить Львівщину найбільшим бенефіціаром Програми серед регіонів України. У зв’язку з пандемією COVID-19 та повномасштабним вторгненням росії в Україну близько 25 проєктів продовжили період реалізації до кінця 2023 року.  Один із проєктів програми – «Створення системи швидкого реагування на події та злочини у місті Львові», який суттєво вплине на безпеку громадян та ефективність роботи правоохоронних органів. Зараз між польськими та українськими партнерами триває спільна підготовка проєктів у межах Першого конкурсного відбору Програми Interreg NEXT «Польща – Україна 2021-2027», який стосується пріоритетів «Довкілля» та «Охорона здоров’я». Слід додати, що Львівщина – перший регіон в Україні, який впровадив механізм співфінансування проєктів транскордонного співробітництва з обласного бюджету.

Голос Сокальщини на GoogleNews