Про економіку

У Львові представили молодіжні проекти, що змінять місто на краще

Сьогодні, 17 червня, у великій сесійній залі Львівської міськради відбулася презентація результатів молодіжних проектів Lviv Young Project і відзначення їх учасників, як повідомляє .

Lviv Young Project – це конкурс молодіжних проектів, у рамках програми стажування «Перший кар’єрний крок». 

Учасниками конкурсу молодіжних проектів Lviv Young Project стали 130 осіб, які реалізовували проекти спільно із структурними підрозділами ЛМР. За 5 місяців активної роботи вони реалізували 12 соціальних проектів, сьогодні презентували 10. 

«Місто, дружнє до собак»

Ініціатива «Dog-Friendly City» передбачає створення у Львові майданчика для вигулювання собак. У місті таких ділянок досі немає – і власники псів вигулюють їх у парках, хоч це і заборонено.

Ділянку планують створити в Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького восени. Наразі проект вже погодили з адміністрацією парку. Активісти уже розробляють детальний кошторис проекту та опрацьовують юридично-технічні моменти.

На місці майбутнього майданчика активісти вже провели толоку та громадське обговорення. Складатиметься майданчик з трьох секцій: одна – для маленьких порід собак, друга – для великих, і третя – тренувальна база, де можна буде займатися собачим спортом.

Однак на одному майданчику активісти не зупиняться – планують зробити їх систему в місті – про це вони вже вели перемовини з міськрадою. Також ініціатива покликана змінити саму культуру вигулу собак у Львові – аби їх власники обов'язково прибирали за своїми улюбленцями. Вони планують розмістити в місті систему знаків, які вказуватимуть на необхідність прибирання за псами.

Ініціатива тісно співпрацює з ЛКП «Лев» щодо підрахунку безпритульних собак та шукає волонтерів для співпраці, а також закликає реєструвати домашніх тварин.

«Зелена зупинка»

Проект передбачає перетворення звичайної львівської зупинки громадського транспорту на екологічну – на її даху висадять рослини. Також планують встановити нові опори та конструкції для зливу зайвої води.

Площа даху, на якому розмістяться рослини, становитиме 7 кв. м. Вартість проекту – 20 тис. грн. Як розповіли організатори, спочатку зупинку планували облаштувати на вулиці Дорошенка, біля проїзду Крива Липа. Зараз тривають перемовини щодо дозволів  з компанією, що встановлювала зупинку. Однак вони додають, що готові приступати до встановлення такої зупинки на вул. Городоцькій, біля цирку.

Активісти шукають кошти на реалізацію проекту – нещодавно вони вийшли у півфінал конкурсу проектів від Nescafe. Якщо проект вдасться втілити в життя, ініціатива планує і далі будувати екологічні зупинки у Львові.

«Парк – територія дозвілля»

Ідея полягала в тому, щоб залучити якомога більше людей до проведення дозвілля в парках. Для цього студенти організували низку заходів, серед яких – Міжнародний день Землі, Міжнародний день сім'ї та квест «Єдина країна». Всі заходи відбувалися в Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького.

На День Землі, зокрема, у Парку культури організували толоку, на День сім'ї – майстер-класи для дітей ідитячі виступи. До проведення всіх заходів активісти  залучали спонсорів.

Профорієнтація школярів

Мета проекту – допомогти школярам вибрати майбутню професію. Учасники проекту – 25 студентів різних спеціальностей – більш ніж 2 місяці працювали в понад половині шкіл Львова та провели заняття з 800 школярами.

На власному прикладі студенти розповідали школярам, як обирати майбутню професію, розповідали про плюси імінуси такого вибору.

Львів – ввічливе місто

Проект намагався покращити ввічливі комунікації у трамваях Львова. Його учасники провели акцію «Таємний пасажир», у межах якої намагались визначити, наскільки ввічливо спілкуються пасажири та контролери.

Також вони зініціювали заміну старих посвідчень контролерів у транспорті на нові – пластикові, європейського зразка. Окрім цього, вони хотіли привернути увагу до зовнішнього вигляду контролерів та провести спеціальні тренінги для контролерів щодо комунікації їх з пасажирами.

Що ж до пасажирів, то активісти зняли відеоролик, у якому закликають мешканців міста не їздити у міському транспорті «зайцем».

Для широкого загалу результати акції представлять у липні.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.