Головна / Про економіку / В Львівській обласній раді обсудили питання реалізації Програми енергозбереження для населення

В Львівській обласній раді обсудили питання реалізації Програми енергозбереження для населення

Питання енергетичної незалежності – це питання державної незалежності України. Про це заявив голова Львівської обласної ради Петро Колодій під час наради з фінансовими організаціями Львівської області з питань реалізації Програми енергозбереження для населення на 2013 – 2016 роки, яка відбулася сьогодні, 6 серпня, з його ініціативи у Львівській обласній раді.

Петро Колодій виокремив два пріоритетні напрямки, які ставить перед собою Львівська обласна рада. Перший напрямок – це допомога фронту, а другий – це питання енергонезалежності. Голова обласної ради наголосив на тому, що ще більшої актуальності питання енергозбереження набуло після того, як 16 червня Росія припинила поставку газу до України. 

На думку голови обласної ради, економне споживання енергії повинне стати нашою раціональною реакцією на існуючі виклики. Львівська обласна рада уже працює в цьому напрямку. З 2006 року в нашій області діє Програма енергозбереження для населення, яка була розроблена вперше в Україні. Відповідно до неї здійснюється відшкодування з обласного бюджету 15–20 % річних відсоткової ставки за кредитами, отриманими населенням на здійснення енергоощадних заходів. Зараз у Львівській обласній раді переглядають програми для того, щоб заощадити кошти на допомогу армії та на фінансування програм енергозбереження.

Заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак повідомив, що обласна програма цьогоріч розширює свою діяльність. Уперше цього року до її реалізації пропонують долучити представників ОСББ. Львівська обласна рада вирішила збільшити фінансовий ресурс на цю програму. Відповідні зміни депутати внесуть на найближчій сесії обласної ради. Окрім того, незабаром планується провести засідання Асоціації місцевих рад „Ради Львівщини”, на якому планують обговорити питання реалізації програми у районах області.

Під час заходу обговорили питання вдосконалення програми. В обговоренні взяли участь представники Львівської обласної державної адміністрації та  фінансово-кредитних установ Львівщини.

Довідка

Сума відшкодування з обласного бюджету у рамках Програма енергозбереження для населення за наростаючим підсумком  за 2006 – 2014 роки становить 12,5 млн. грн.

Операторами Програми на сьогодні є 4 банківських та 9 кредитних установ:

         БАНКИ:                                                    КРЕДИТНІ СПІЛКИ:

         – ПАТ АКБ «Львів»                                 – «Анісія»

         – ПАТ «Ощадбанк»                                 – «Вигода»

         – ПАБ «УКРІНБАНК»                               – «Самопоміч»

         – ПАТ «ОКСІ БАНК»                                – «Довіра»

                                                                       – «Єднання»

                                                                       – «Бойківщина»

                                                                       – «Шанс»

                                                                       – «Гільдія вуглекопів»

                                                                       – «Львівська»

Протягом 2014 року продовжується видача населенню області кредитів на впровадження енергозберігаючих заходів за Програмою енергозбереження для населення Львівщини на 2013 – 2016 роки. За Програмою, станом на 31 липня видано  1 069  кредити на загальну суму 12,4 млн грн (зокрема, в 2014 році 390 кредити на суму понад 5,3 млн. грн). Сума до відшкодування з обласного бюджету становить 3,03 млн. грн (зокрема, 2014 року відшкодовано 917 161,50 тис. грн).

Протягом 2006 – 2014 років (станом на 31 липня 2014 р.) Програмою стимулювання населення на здійснення енергоощадних заходів скористались 11 768 родин, які отримали кредити на загальну суму понад 100,6 млн. грн. 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!