Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис ознайомив обласних обранців із санітарно-епідеміологічним станом на території Львівщини та шляхами врегулювання ситуації у зв’язку із пандемією корона вірусу.
Станом на сьогоднішній ранок, в області є 1098 підтверджених випадків інфікування. На стаціонарному лікування перебувають 346 пацієнтів. Лікування таких пацієнтів відбувається на опорних медичних установах.
«Кількість пацієнтів, які потребують стаціонарної допомоги, зростає. У зв’язку з цим ми ухвалили рішення про відкриття лікарень другої лінії. З моменту оголошення епідемії, лабораторний центр провів понад 8 тисяч досліджень. На Львівщині з кінця березня вперше почали експрес-тестування. Нам вдалося отримувати інформацію від осіб, які повертались із закордону і проводити їм тестування. Це дало можливість сфокусуватись на більш ймовірних випадках наявності вірусу. Львівщина є п’ятою за кількістю проведених досліджень методом ПЛР. Завдяки усім заходам в області відзначається 43,9 хворих осіб на 100 тисяч населення, в межах України такий показник вищий», – зазначив Орест Чемерис.
За словами керівника департаменту, до надання допомоги у березні було залучено 514 медиків, зокрема, інфекційної лікарні та центру екстреної медицини. Відтак, 5 млн 220 тис грн. скеровано на виплату доплат. Всім працівникам, які були задіяні до боротьби із епідемією, все виплатили.
Зараз в області період очікування результату тестування від 3 до 6 днів.
«Ми збільшили кількість тестувань, у кілька разів. Задіяли три лабораторії: Лабораторний центр, медичний університет і військовий госпіталь. Плануємо задіяти лабораторію на базі фтизіо-пульмонологічного центру. На базі центру громадського здоров’я також плануємо залучити лабораторію», – акцентував керівник штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру Андрій Васько.
У посиленому режимі також працює національна поліція.
«Поліція від початку епідемії працює у посиленому режимі, майже тисяча поліцейських щодоби залучено до контролю за ситуацією в області. Також запровадили інформаційний додаток «Дія», де кожен громадянин, який в’їжджає в Україну, надає відомості, які дозволяють пильнувати поширення інфекції», – розповів заступник начальника головного управління Нацполіції у Львівській області Дмитро Міхалець.
Обласні депутати також підтримали ініціативу виплати допомог медичним працівникам обласних лікарень, які, перебуваючи на передовій у боротьбі з коронавірусом, захворіли на COVID-19. Відтак, буде вишукано кошти для фінансування заходів для подолання наслідків епідемії коронавірусу в обсязі 5 млн грн