У зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою, відбулась реорганізація й в структурі фінансових органів та їх функцій
Сьогодні більшість видаткових повноважень передані з районного рівня до територіальних громад. Але окрім завдань з формування та виконання районного бюджету, районний фінансовий орган забезпечує координацію роботи з територіальними громадами, яких у Львівському районі 23.
З метою ознайомлення з роботою Львівського фінансового управління, надання практичних консультацій і продовження циклу виїзних зустрічей, фахівці департаменту фінансів Львівської ОДА відвідали найбільший новостворений район Львівщини – Львівський, тимчасова локація якого у м. Кам’янка-Бузька.
На зустрічі наголосили на важливості комунікації та співпраці районного фінансового управління з громадами району.
«Присутній чималий дефіцит коштів на оплату праці працівників бюджетних установ чотирьох громад району на суму понад 50 млн грн (25% до загального дефіциту по області). Обговорили та проаналізували основні причини низького виконання показників із надходження податків і платежів у Добросинсько-Магерівській, Перемишлянській, Бібрській громадах. А також акцентували увагу на вирішенні питання щодо суб’єктів господарської діяльності, які декларують мінімальні зобов’язання з акцизного податку», – розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.
Нагадаємо, раніше фахівці департаменту фінансів ознайомилися з організацією бюджетного процесу у Старосамбірській та Добромильській ТГ. Загалом процес співпраці з громадами включає в себе кілька етапів.