Сокальська Агенція регіонального розвитку спільно із Асоціацією голів сільських та селищної рад Сокальщини розпочали курс навчальних тренінгів для представників місцевого самоврядування. Головна їх мета залучити через участь у проектах, конкурсах та грантах додаткові ресурси для розвитку місцевих громад та сприяти їхній повноцінній діяльності. Цей курс скерований на підвищення професійного рівня представників громадськості та органів місцевого самоврядування та допоможе в майбутньому створювати якісні та перспективні проекти й навчить їх грамотного менеджменту. Адже нині ці навики є необхідними для участі в програмах та конкурсах, які дадуть змогу їм залучити кошти для розвитку населених пунктів.
Нещодавно відбулась друга навчально-робоча зустріч із головами міських та сільських рад. Директор Сокальської АРР, депутат Львівської обласної ради Ганна Костюк розповіла про конкурси, в яких можна взяти участь, які етапи потрібно пройти аби стати їх учасником, а також акцентувала увагу на пріоритетних напрямках програм. Зокрема, ознайомила із програмами транскордонного співробітництва "Польща Україна Білорусь", Всеукраїнського конкурсу проектів та програму розвитку місцевого самоврядування, а також із новим щорічним обласним конкурсом "Екологічно чистий населений пункт". А нещодавно на профільній комісії з розвитку підприємницва та залучення інвестицій Львівської обласної ради затвердили ще одну програмуконкурс мікропроектів місцевого розвитку на 2011-2015 рр., яка сприятиме сільським громадям у вирішенні місцевих проблем. Постійна участь у цих програмах сприятиме розвитку підприємництва на території району та захисту довкілля.
Місцеві бюджети, на жаль, є обмежені. До того ж чимало сільських голів та секретарів вперше обрані на ці посади, і не мають досвіду та знань як залучити додаткові ресурси для розвитку територіальних громад. Такі тренінги для них будуть корисними. Адже зрозуміло, що розвиток кожної територіальної громади, безперечно, залежатиме від менеджерського таланту голови ради, від вміння залучати додаткові ресурси та фахової співпраці з місцевими та міжнародними донорами. "Зовнішні ресурси залучити непросто, тож важливо, щоб місцева громада була мобілізована, ініціативна, і мала своє бачення у вирішенні наболілих проблем громади та перспективу розвитку населених пунктів", наголосила Ганна Костюк.
Саме громада спільно з місцевою владою має стати активним учасником програми соціального розвитку села чи селища. Адже ніхто не знає краще, які є проблеми у селі чи місті, як ті, хто в них мешкають. Тож вони не повинні стояти осторонь того, що відбувається, а мають шукати шляхи аби зробити їхнє життя тут комфортнішим.
Володимир ЧЕРЕЧІН,
голова Асоціації голів сільських та селищної рад Сокальщини, Лучицький сільський голова.