Про економіку

Учасники бойових дій та члени їхніх родин можуть пройти соціально-професійну адаптацію

Розповідаємо, що для цього потрібно.

У Львівській області, як і в будь-якій області України, учасники бойових дій та члени їхніх родин можуть пройти соціально-професійну адаптацію та здобути нову професію. Навчання передбачає курси англійської, IT технологій, водіння тощо. Послуги з професійного навчання надають особі раз на три роки в порядку черговості (повторно за умови наявності страхового стажу не менше двох років).

«Уже зараз ми маємо бути готовими не лише реабілітувати наших захисників і захисниць, а й допомогти їм повернутися до мирного життя і знайти себе у ньому. На рівні держави та областей працюють над реалізацією програм, які допоможуть нашим воїнам та членам їхніх родин у процесі адаптації. Наприклад, нещодавно у Львові запрацював Центр ветеранського розвитку, триває набір кандидатів у помічники ветерана. Ми прагнемо, аби наші ветерани відчували, що про них дбають, і знали, що ми цінуємо їхній подвиг на полі бою», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Пройти соціально-професійну адаптацію можуть:

  • Учасники бойових дій російсько-української війни та члени їхніх сімей;
  • Ветерани війни та члени їхніх сімей;
  • Учасники Революції Гідності;
  • Члени сімей Героїв Небесної Сотні;
  • Особи з інвалідністю внаслідок війни та члени їхніх сімей;
  • Члени сімей загиблих (померлих) Захисників/Захисниць України.
  • Військовослужбовці силових структур (ЗСУ, НГУ, МВС та інші) на час дії воєнного стану та три місяці після його завершення та члени їх сімей.

Для отримання послуг з професійної адаптації звертайтесь до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації/проживання із заявою в паперовій або електронній формі (http://surl.li/imulu).

Потрібно написати заяву відповідної форми та зібрати копії таких документів:

  1. сканкопія/фотокопія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
  2. сканкопія/фотокопія) посвідчення (засвідчена підписом особи), що підтверджує наявність одного із статусів/або копія документа, що підтверджує належність до категорії осіб.
  3. сканкопія/фотокопія свідоцтва про шлюб, для дітей – свідоцтва про народження (для членів сімей осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та членів сімей осіб.

Захід реалізується відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 року № 432.

У разі виникнення запитань, телефонуйте за номером – 032 255 44 50.

Голос Сокальщини на GoogleNews