Про економіку

Замість Сокальського пропонують створити збільшений Червоноградський район

Депутат Львівської облради Михайло Задорожний оприлюднив проект поділу Львівської області на 7 районів. Він наголошує, що це наразі лише пропозиція. Кожна адміністративна одиниця області має взяти участь в обговоренні. Також громади закликають вносити у проект свої правки, але є умова – вони мають бути економічно обгрунтовані, каже Михайло Задорожний.

Отож, до обговорення пропонують таку модель.

  • До Дрогобицького увійдуть міста Дрогобич, Борислав, Трускавець і Дрогобицький район.
  • До Золочівського – Золочівський, Бродівський, Буський, Перемишлянський райони, Ходорівська ОТГ, яка входить до складу нинішнього Жидачівського району.
  • Львівський район складатиметься з міста Львів, Пустомитівського району, Дублянської, Жовківської, Куликівської ОТГ, які входять до складу нинішнього Жовківського району, Жовтанецької і Новояворичівська ОТГ, які входять до нинішнього Камянка-Бузького району.
  • До Новояворівського району увійдуть Яворівський, Городоцький, Мостиський райони, Рудківська ОТГ, яка входить до складу Самбірського району.
  • Самбірському району належатимуть місто Самбір, Самбірський район, крім Рудківської ОТГ, Старосамбірський, Турківський райони.
  • Стрийський район включатиме міста Стрий, Моршин, Новий Розділ, Стрийський, Сколівський, Миколаївський райони, Жидачівський район, крім Ходорівської ОТГ.

До Червоноградського району увійдуть місто Червоноград, Сокальський райони, Кам’янка-бузький район, крім Жовтанецької та Новояричівської ОТГ, Жовківський район, крім Жовківської та Куликівської ОТГ, Радехівський район.

Зауважимо, що це не остаточний варіант розподілу, а лише обговорення. Також потрібно взяти до уваги, що функції нинішніх районів будуть виконувати громади (ОТГ). Райони будуть адміністративними  центрами, через які держава буде презентувати свої функції. Там буде податкова адміністрація, прокуратура, районні суди, поліція і, можливо, залишиться незначна частина тих функцій, якій є сьогодні.

Найбільшим серед районів Львівщини, якщо пропозицію ухвалять в такому вигляді, буде Стрийський район із площею понад 3600 тис. кв. метрів.

Нагадаємо, зараз Львівщина поділена на 20 районів.

Ще з початку реформи децентралізації були розмови про те, що кількість районів необхідно буде зменшувати. Після створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) основні функції районної влади переходять громадам.  Тому багато чиновників, які наразі працюють на місцях будуть без роботи.

На даний момент у Львівські області є 20 районів. Згідно плану ведення адміністративної територіальної реформи кількість районів на Львівщині зменшиться.  Як ми бачимо з повідомлення Михайла Задорожного поки мова йде про сім нових збільшених районів. Зверніть увагу на те, ще деякі райони буду розєднувати – Жовківський район розділять між Червоноградським і Львівським.

Потрібно зазначити, що нові райони перестануть виконувати більшість з функцій, які на них покладені сьогодні.

64442316
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.