Про економіку

Зарплата в “конвертах” – шкодить всім

У нинішніх умовах проблемою залишається легалізація зайнятості населення та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів по недопущенню виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. 

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати, повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Трапляються випадки, коли працівники отримують офіційну зарплату на рівні або меншу за мінімальну, а решту зарплати – «у конверті». Це явна ознака прихованої зайнятості, коли людей оформлюють на роботу погодинно, проставляють їм у табелі робочого часу 2 або 4 години, тоді як вони працюють по 8 годин на день. Відповідно й показують зарплату за 2 або 4 години, а решту платять у «конвертах». У результаті людина втрачає значну частку страхового стажу. Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин.

Надходження в бюджет – це кошти для соціальної сфери, шкіл, дитячих садків, лікарні, послугами якиx користуються без виключення всі жителі району. Тому, щомісяця, в приміщенні районної державної адміністрації продовжує свою роботу робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. На засідання запрошуються керівники підприємств, які у 2016 році нарахували середньомісячну заробітну плату найманим працівникам у розмірі нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.

Проблема легалізації праці залишається наразі актуальною.

Шановні працівники! Вам вирішувати, що є найголовнішим – жити сьогоденням або мати впевненість у завтрашньому дні, забезпечуючи своїм родинам добробут і спокій, отримувати певні соціальні гарантії.

Шановні роботодавці! Закликаємо Вас зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від зарплати «в конвертах». Це дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу, а по-друге дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.

Володимир ОГІНСЬКИЙ, начальник управління соціального захисту населення Сокальської РДА.

ЗАРПЛАТА В «КОНВЕРТАХ» – ШКОДИТЬ ВСІМ     

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.